Çorumspor Yöneticisi Altınkaya'dan itiraf! 'Ben Trabzonsporluyum fakat...'

26 Ekim 2017 16:01- Son Güncelleme - 26 Ekim 2017 16:01
Google news abonelik

AJANSSPOR- Çorum BB Futbol Şube Sorumlusu Mustafa Altınkaya, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar'a konuştu.

Trabzonspor'un santrforu Rodallega'nın, oyuncuları Yakup Kayış'la ilgili yaptığı suçlama hakkında konuşan Mustafa Altınkaya, "Biz camia olarak neler yaptığımızı biliyoruz. Stadyumda yaşanan olaya gelmek istiyorum. Pozisyona en yakın olan kişilerden birisi benim. Yakup Rodallega'yı çekti, Rodallega, 'Yeter artık 3-4 oldu' dedi. Bazen beden diliyle bunu anlatabiliriz. Bizim oyuncularımızın yabancı oyuncularla karşılaşma şansı yok. Pozisyonları izlediğimizde, Yakup'un böyle bir şey söylemesi imkansız. Şunu da eklemek istiyorum. Anadolu takımlarıdan insanlar büyük takımları tutabilirler, ben Trabzonsporluyum. Trabzonspor memlekettimize girdiğinden itibaren gereken özveriyi gösterdik. Rodallega, 'Kendimi nasıl kurtarabilirim' dedi. Ve bu açıklamalarda bulundu. Futbolcu arkadaşlarıma kefilim. Olay şu anda hukuki boyutta, Rodallega ya çıkıp diyecek 'yanlış yaptım' biz yoksa bu işin ve oyuncularımızın arkasındayız. Irkçı söylemler bizim ülkemizde olmaz. İnanılmaz derece küfürler var. hafta sonunda zor maç oynayacağız bunlar kolay şeyler dedğil. Adımızın böyle durumla anılması kötü durum. 4-5 senedir yönetimdeyiz ve kimseye bu tarz şeyler yapmadık. Takımımızda Trabzonsporlu arkadaşlar var. Her şeyi onlara sorabilirsiniz" dedi. 

'Rodallega hayatımla oynadı'

Yakup Kayış ise konuyla ilgili, "Dava açacağız. Kötü hakaretler aldım. Bunlar olacak şeyler değil. Bunu kabul edemem. Bunların sorumlusu Rodallega, yarında çıkıp ben yanlış yaptım diyerek paylaşacak. Bunları göreceksiniz. Rodallega hayatımla oynadı" ifadelerini kullandı. 

(YASAL UYARI: KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ.)