Cosmic Kid Dubai’de İkinci Yarışı İçin Piste Çıkıyor

İsa Kethüda
25.01.2023 - 16:57 | Son Güncellenme: 25.01.2023 - 16:58

At yarışı haberleri... Türkiye Jokey Kulübü'nden yapılan açıklamaya göre, Cosmic Kid Dubai’de ikinci yarışı için piste çıkıyor. İşte detaylar...

AJANSSPOR-HABER

Türkiye Joley Kulübü'nden (TJK) yapılan açıklamada, Cosmic Kid Dubai’de ikinci yarışı için piste çıkıyor. 

"6 Ocak Cuma günü ilk startı verilen World Cup Karnavalı kapsamında start almak üzere Dubai’ye uçan Nimet Arif Kurtel’in sahibi olduğu, Mehmet Demir’in antrene ettiği G1 Çaldıran Koşusu galibi Cosmic Kid’in ikinci yarış deklaresi yapıldı.

6 Ocak Cuma günü piste çıkmıştı

G1 Çaldıran Koşusu galibi temsilcimiz Cosmic Kid, Dubai’deki ilk startı için 6 Ocak Cuma günü piste çıkmıştı. 1400 metre çim pistte düzenlenen Jumeirah Classic Trial’te (Şartlı) jokeyi Gökhan Kocakaya ile koşuda uzun süre tempoyu belirleyen temsilcimiz son metrelerde temposunu yitirmesi sonucu koşudan yakın ara yedincilikle ayrılmıştı.

27 Ocak Cuma günü karnavalın dördüncü gününde 1900 metre kum pistte düzenlenecek olan Festival City Stakes (Şartlı) için Cosmic Kid, jokey Gökhan Kocakaya ile deklare oldu. TSİ 17.00’de düzenlenecek olan koşuda 2 numarayla start alacak olan Cosmic Kid’in rakipleri arasında G3 koşu galibiyeti bulunan Eye On The Prize da bulunuyor.

Dubai World Cup Karnavalı’nın dördüncü gününe ait koşular 27 Ocak Cuma günü TJK TV, TAY TV ve TJK TV 2 (Yurt Dışı) YouTube kanallarından yayınlanacak ve üzerine ülkemizden müşterek bahis kabul edilecek."

Senin için hazırladığımız haberler