AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Cristiano Ronaldo'dan Sir Alex Ferguson'a: "Benim için baba gibidir..."

Ajansspor Editör
Ramazan Dengiz
İlk Yayınlanma : 01 Eyl 2021 - 16:12 / Son Güncelleme : 01 Eyl 2021 - 16:28

Son dakika haberleri... Manchester United'a geri dönen Cristiano Ronaldo, Alex Ferguson'a dair açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

AJANSSPOR - HABER

 

Portekiz'in dünyaya mirası Cristiano Ronaldo, 12 yıllık aradan sonra tekrar yuvasına; yani, Manchester United'a döndü. United'ın formasını giyerek objektiflerin karşısına geçen süper star, takımın internet adresine bir röportaj da verdi. Alex Ferguson için 'baba' benzetmesinde bulunan Ronaldo, Manchester United'ın kendisi için ne anlam ifade ettiğinden bahsetti. İşte, Cristiano Ronaldo'nun açıklamaları...

"Alex Ferguson en önemli etkendi..."

2003-2009 yılları arasında Manchester United'da oynarken, Alex Ferguson'un tedrisatından geçtiğini belirten Cristiano Ronaldo, Ferguson'la aralarında hoca-öğrenci ilişkisi olmadığını vurguladı. İkili ilişkilerinin çok iyi olduğunu söyleyen Ronaldo: "O benim için baba gibidir. Bana çok şey öğretti. Ona minnettarım. Tekrar dönmemde en önemli etkendi. Onu gerçekten çok seviyorum" dedi. 

"Kupa kazanmalarına yardımcı olmak istiyorum..."

İtalya'dan İngiltere'ye geçişinin önemli bir karar olduğundan bahseden ünlü futbolcu: "Bana göre tam yerinde bir karardı. Tekrar Manchester United'da oynayacak olmaktan ötürü çok mutluyum. Takım arkadaşlarımın kupalar kazanmasında yardımcı olmak istiyorum. Tarih yazmaya devam edeceğiz" diye konuştu. 

"Taraftar futbolun lokomotifidir..."

Manchester United taraftarı önünde tekrar oynayacak olmaktan ötürü duyduğu heyecanı dile getiren Ronaldo: "Taraftar futbolun anahtarıdır, lokomotifidir. Stadyumlar tekrar taraftarlarla dolup taştı. Manchester United taraftarını iyi biliyorum. Onlar çok özel. Gol ve asist yaparak onların beklentilerini boşa çıkarmayacağım. Onları tekrar görmek için sabırsızlanıyorum" ifadelerini kullandı. 

Cristiano Ronaldo'nun Manchester United kariyeri

2003 yılında Sporting Lizbon'dan 19 milyon Euro karşılığında Manchester United'a geçen Cristiano Ronaldo, 6 yıl sonra bu kez 94 milyon Euro'ya Real Madrid'in yolunu tuttu. 6 yılda 292 maça çıkan ünlü futbolcu, 118 gol atıp 69 asist yaptı.