Cüneyt Çakır hakkında flaş iddia! 'Çakır ön plana çıksın diye...'

23 Ekim 2017 16:08- Son Güncelleme - 23 Ekim 2017 16:08
Google news abonelik
Cüneyt Çakır hakkında flaş iddia! 'Çakır ön plana çıksın diye...'

AJANSSSPOR- Eski Hakem Mehmet Fatih Gökçe, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar'a konuştu.

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin hakemi Cüneyt Çakır hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunan Mehmet Fatih Gökçe, "Cüneyt Çakır ön plana çıksın diye çok sayıda yetenekli Türk hakemin önü kesildi. Suni bir şekilde Avrupa'da gündem oldu" dedi.

İşte Mehmet Fatih Gökçe'nin açıklamalarından önemli satır başları:

'Çakır ön plana çıksın diye Türk hakemlerinin önü kesildi!'

"Türk hakemliği ne yazık ki mahvoldu. Cüneyt Çakır ön plana çıkartılsın diye çok sayıda yetenekli Türk hakemlerin önü kesildi. Suni bir şekilde Cüneyt Çakır'ı uluslararası hakem yapmaya çalıştılar. Lobi çalışması yapıldı. Selçuk Dereli Fransa'da Bordeaux maçını mükemmel yönetti. Hemen ardından aleyhine haberler yapıldı. Sırf Cüneyt Çakır ön plana çıksın diye. Dün gece hakemlik adına kara bir tablo vardı. Cüneyt Çakır son derece başarısızdı"

'Çakır'daki lobi Aydınus'ta olsaydı'

"Selçuk Dereli bu konunun detaylarını anlatabilir. O dönem elit hakem kategorisinde yer alan Selçuk Dereli vardı. 30 yaşındaki FIFA hakemini kimse açıklayamaz. Fırat Aydınus'a da zaman zaman bu eleştiriler yapıldı. Çakır'daki lobi Aydınus'ta olsaydı daha farklı konumda olabilirdi. Sonuçta Çakır'ın arkasında UEFA'dan çok sağlam lobiler var. Fakat sonrasında Cüneyt Çakır kendisini geliştirdi. Çakır, Collina'nın da istediği tarz hakem"

'Türkiye'de lobi çalışması var'

"Cüneyt Çakır'ın bu sezon Şampiyonlar Ligi ve UEFA'da üst düzey maçlar yöneteceğini düşünmüyorum. Cüneyt Çakır'ın dünkü maçtaki hatalarını düşünürsek notunun 7.4 geçmeyeceğini düşünüyorum. Standart başlama notu 8.4'tür, Cüneyt Çakır'ın karşılaşmadaki avantajları yanlıştı. Türkiye'de lobi çalışması var. Bu yöntemle hakemlik bir yere gidemez"

(YASAL UYARI: KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ.)