Cüneyt Çakır kalp kırarak veda etti... 13 yıllık vefasızlık

20.11.2022 - 13:23 | Son Güncellenme: 20.11.2022 - 13:29

Türkiye- Çekya maçında son düdüğünü çalan hakem Cüneyt Çakır, yıllarca yardımcılığını yapan Bahattin Duran ve Tarık Ongun'un jübilesine çağrılmamasına sessiz kaldı.

Nazım Türknas/ Ajansspor

28 yıl hakemlik yapan ve uluslararası alanda birçok başarıya imza atan FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır,  Türkiye A Milli Takımı'nın Çekya ile oynadığı hazırlık maçında jübilesini yaptı. 

Gözler Bahattin Duran ve Tarık Ongun'u aradı

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin teşekkür plaketi verdiği jübilede gözler, Cüneyt Çakır ile uzun yıllar çalışmış, iyi günde kötü günde onunla birlikte maç yönetmiş iki ismi, Bahattin Duran ve Tarık Ongun'u aradı. 

Önce Duran ve Ongun bıraktı sonra Çakır

Bahattin Duran ve Tarık Ongun ikilisi 15 Temmuz'da Cüneyt Çakır ise 5 Ağustos'ta yazılı bir açıklama ile hakemlik kariyerlerini noktaladıklarını duyurmuşlardı. 

İlgini Çekebilir
Cüneyt Çakır: "Yabancı VAR konusunda fikrim sorulursa..."
Habere Git

Duran ve Ongun'a davet yok

Türkiye Futbol Federasyonunu ise jübile organizasyonunu sadece Cüneyt Çakır adına düzenledi. Uzun yıllar Çakır'ın kader birlikteliği yaptığı yardımcıları Bahattin Duran ve Tarık Ongun bu organizasyona davet edilmedi. 

Cüneyt Çakır sessiz kaldı

Duran ve Ongun'un maçta görev almasalar bile en azından bir plaket ile kendilerine veda edilmesini bekledikleri öğrenildi. Bunun olmaması bir yana yıllarca birlikte çalıştıkları Cüneyt Çakır’ın sessiz kalması ikilide şaşkınlık ve büyük üzüntüyle karşılandı.

13 yıldır beraber maç yönettiler

Bahattin Duran ve Tarık Ongun ikilisi 2009’dan bu yana Cüneyt Çakır’ın yardımcıları olarak görev yaptı, 2 Dünya Kupası ve 3 Avrupa Şampiyonası’nda birlikte yer aldılar. Bahattin Duran 20 yıl, Tarık Ongun’un ise 15 yıl FIFA kokartı taşıdı.

İlgini Çekebilir
Bahattin Duran ve Tarık Ongun, eğitimcilik kariyerine başlıyor
Habere Git

Azerbaycan'da hakemleri eğitiyorlar

Bahattin Duran ve  Tarık Ongun, aktif hakemlik hayatını noktaladıktan sonra Azerbaycan Futbol Federasyonu'nda eğitmen olarak çalışmaya başladı. 

Bahattin Duran ve Tarık Ongun kimdir?

Bahattin Duran 1975 yılında İstanbul’da doğdu. 1994 yılında hakemliğe başlayan Duran, aynı zamanda Endüstri Mühendisi. 1973’de İstanbul’da doğan Tarık Ongun ise İTÜ İşletme Mühendisliği mezunu. Ongun, 2000 yılında hakem olmuştu.

Senin için hazırladığımız haberler