Cüneyt Çakır'dan VAR hakkında flaş açıklama: Ligimizi pozitif olarak etkileyecektir!

16 Temmuz 2018 16:30- Son Güncelleme - 16 Temmuz 2018 16:30
Google news abonelik

2018 Dünya Kupası'nda boy gösteren hakemimiz Cüneyt Çakır ülkeye döndü ve açıklamalarda bulundu. Çakır'ın ekibinde yer alan Tarık Ongun ve Bahattin Duran tecrübeli hakemden övgü dolu sözlerle bahsetti.  

Çakır, "Şimdi dinleneceğiz. 2 yıl sonraki Avrupa Şampiyonası için çalışacağız. Yarı final yönettiğimiz için çok mutlu olduk. Final yönetmek, her zaman performansa bağlı bir şey değil. İngiliz hakemsinizdir, İngiltere finale yükselir, ne kadar iyi olursanız olun yönetemezsiniz. Biz sahaya çıkıp maç yönetiyoruz sadece. Bu turnuvada da bunu yaptık. Yarı finalde rüyamızı gerçekleştirdik. Yardımcılarım, dünyanın en iyi yardımcı hakemleri. Önümüzdeki bütün hedeflerimize ulaşacağız, bundan eminim. VAR ile çok bariz farklar yaşandı. Adaletin sağlanması açısından, doğru karar açısından çok iyi bir Dünya Kupası oldu. Bizim ligimizi de pozitif olarak etkileyecektir" dedi.

Çakır'ın ekibinde yer alan Tarık Ongun ve Bahattin Duran önemli açıklamalarda bulundu.

'Yapacak çok işimiz var'

Ongun, "Herkese çok teşekkürler. Bahattin'le beraber dünyanın en iyi hakemine yardımcılık yapmaktan çok mutluyuz. 10 yıldır beraber çalışıyoruz. Daha yapacak çok işimiz var" ifadelerini kullandı.

'Onur verici bir maceraydı'

Duran, "Bizim için çok onur verici bir maceraydı. 2014 ve 2018 yarı finali... 2014'te yarı finale kalan takımlar bile bu sefer yarı finalde değildi. Biz ekip olarak bunu başardık, çok mutluyuz" diye konuştu.