Galatasaray - Beşiktaş maçında Cyle Larin'in pozisyonu penaltı mıydı?

15.03.2022 - 10:37 | Son Güncellenme: 15.03.2022 - 11:31

Galatasaray-Beşiktaş derbisinin uzatma dakikalarında Nelsson ile Larin arasında ceza sahasında yaşanan pozisyon çok konuşuldu. Larin'in pozisyonu penaltı mıydı? İşte yanıtı...

Galatasaray - Beşiktaş maçında Cyle Larin'in pozisyonu penaltı mıydı?

Süper Lig'in yayıncı kuruluşu beIN Sports 1'de yayınlanan beIN Trio programında hakem yorumcuları Lale Orta, Bülent Yıldırım ve Deniz Çoban, Galatasaray ile Beşiktaş arasında oynanan derbi maçta Cyle Larin ile Victor Nelsson arasında maçın 90+3. dakikasında ceza sahasında yaşanan pozisyonu değerlendi.

Trio'da iki penaltı, bir "değil' kararı

Mücadelenin en fazla tartışılan anlarından biri de Larin'in uzatma anlarında penaltı beklediği pozisyon oldu. Hakem Atilla Karaoğlan, pozisyonda devam kararı verdi.

Spor Arena'da yer alan habere göre; Hakem hocaları tartışılan pozisyonu yorumlarken yayıncı kuruluşta görev alan eski hakemlerden Lale Orta ve Bülent Yıldırım, Nelsson'un hamlesinin penaltı olduğunu dile getirdi.

Bünet Yıldırım: "Çok net penaltı"

Bülent Yıldırım pozisyonla ilgili görüşünde, "İki hamle var. Topla oynamak isteyen kim? Larin. Önce Nelsson yoklama yapıyor. Yine de Larin topu kontrol ediyor. Sonra bir de arkadan formayı çekiyor. Zamanlaması kısa olsa da düzeltip vurma hamlesini engelliyor. Topa doğru ivmeyi engelleyen bir hamle. Bu fair mi? Hayır. Adil mücadele var mı? Hayır. Bu pozisyon çok net penaltı." ifadelerini kullandı.

İlgini Çekebilir
Beşiktaş'ta Cyle Larin, isyan etti! "Nasıl VAR'a gidilmiyor"
Habere Git

Deniz Çoban: "Penaltı verilmemesi daha doğru"

Trio programının bir diğer yorumcusu eski hakem Deniz Çoban ise, "Nelsson anlık tutup bırakıyor. Beşiktaşlı oyuncunun hareketini kısıtlamıyor. Dengesini kaybettiği için düşüyor. Penaltı verilmemesi daha doğru" dedi.

Çakar ve Toroğlu 'penaltı' dedi

İşte pozisyonla ilgili eski hakemler Ahmet Çakar ve Erman Toroğlu'nun yorumları ise şöyle;

Ahmet Çakar: "Aferin MHK. Genç hakemler dediniz. Tecrübeli hakemleri elediniz. Beşiktaş'ın son dakikadaki penaltısını yediniz!"

Erman Toroğlu: "Çok net bir penaltı pozisyonu. VAR neden çağırmadı bilmiyorum."

Larin'in penaltı beklediği pozisyonda VAR müdahale edebilir mi?

Lale Orta: VAR bu pozisyonda karışamaz. Mevcut protokol çerçevesinde müdahale edemez.

Deniz Çoban: VAR ile bu pozisyonun bir alakası yok. Çekme daha kuvvetli olsa belki VAR çağırabilirdi.

Bülent Yıldırım: Burada penaltıyı hakem verebilir. VAR müdahale edemez.

Senin için hazırladığımız haberler