Daçka son çeyrekte açıldı

5 Ocak 2020 16:52- Son Güncelleme - 5 Ocak 2020 16:52
Google news abonelik
Daçka son çeyrekte açıldı

ING Basketbol Süper Ligi'nin 15. haftasında Darüşşafaka Tekfen, Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda Tek Süt Bandırma'yı konuk etti.

 
Maça etkili bir hücumla başlayan Tek Süt Bandırma, 2 dakika geçmeden 8-0'lık bir seriye imza attı. Bunun üzerine Darüşşafaka Tekfen'den erken mola geldi. Mola sonrasında Ian Hummer ile pota altından sayı bulan Bandırma, farkı çift hanelere çıkardı. (10-0) Daçka'nın maçtaki ilk basketi, maçın ilk 4 buçuk dakikası geride kalırken, Johnny Hamilton'ın smacından geldi. İstanbul ekibi, daha sonra Berk Demir ile art arda sayılar buldu ve farkı 5 sayıya kadar düşürdü. (12-7) Seri yakalamaya çalışan Darüşşafaka Tekfen'e 3 sayılık cevaplarla karşılık veren Tek Süt Bandırma, Omar Prewitt'in art arda kaydettiği dış atış isabetleriyle farkı bir kez daha 10 sayıya yükseltti. (21-11) Yeşil Beyazlılar, iyi bir hücum performansı ortaya koyduğu birinci çeyreği Omar Prewitt'in son saniyedeki turnikesiyle 26-15 önde tamamladı.
 
İkinci çeyreğe Bonzie Colson'ın sayılarıyla başlayan Darüşşafaka Tekfen, 38 saniyede farkı 7 sayıya indirdi. (26-19) Bandırma, buna karşılık yine Furkan Haltalı ve Omar Prewitt ile skoru kontrol etmeyi sürdürdü. 4 dakika içinde yine erken molaya başvuran Daçka, dönüşünde Sinan Güler ile farkı 4 sayıya indirdi. (34-30) Kara Panterler, savunmada sertliğini ve etkisini arttırırken, aynı durumu hücum için oluşturmakta zorlandı. Rakibinin sert savunmasından Jaime Smith ve Emanuel Terry'nin atletizminden yararlanarak çözüm üreten Bandırma, devreye 48-41 üstün girdi.
 
Üçüncü çeyreğin ilk dakikalarında Gary Browne ile etkili olan Darüşşafaka Tekfen, Doron Lamb'in 3 sayılık basketiyle farkı bir kez daha 4 sayıya düşürdü. (56-52) Browne, bu süreçte 8 sayı ve 1 asistle oynadı. Tek Süt Bandırma karşısında hücumunu da düzelten Daçka, Doron Lamb ile art arda sayılar bularak maçta ilk kez öne geçti. (62-61) Çekişmenin arttığı maçta Daçka, ekstra katkılar bulduğu Jarrod Jones'un son saniyedeki 3 sayılık basketiyle son 10 dakikaya 73-67 önde girdi.
 
Ancak Darüşşafaka Tekfen, dördüncü çeyreğin 3 dakikası geçmeden faul hakkını doldurdu. Eline geçen avantajı hücuma yüklenerek değerlendiren Tek Süt Bandırma, Jaime Smith'in kaydettiği 3 sayılık basketle 79-78 öne geçti. Heyecanın zirve yaptığı maçta üstünlüğün sık sık el değiştirdiği sırada, Daçka'dan Doğuş Özdemiroğlu art arda 5 sayı buldu. Doğuş'un bu katkısı, 81-80 geride olan Kara Panterler'i, maçın bitimine 4 dakika kala 85-81 öne geçirdi. Kalan sürede Jarrod Jones ve Sinan Güler'den gelen basketlerle oyunda kontrolü sağlayan Darüşşafaka Tekfen, karşılaşmayı 96-86 kazandı.
 
Ligin ilk yarısını 8 galibiyet ve 7 mağlubiyet elde ederek 7. sırada tamamlayan ve adını Türkiye Kupası'na yazdıran Darüşşafaka Tekfen'de Bonzie Colson, 20 sayı, 6 ribaund ve 2 asistle öne çıkan isim oldu. Tek Süt Bandırma'da maçın en skorer ismi Jaime Smith 23 sayı kaydetti. 

Her takıma böyle kaleci lazım! Önce kurtardı, sonra golü attı