Ajansspor.com yenilenen arayüzü ile test yayınına başlamıştır...

Dağ kayağı sporcuları Ergan'da kampa girecek

20.01.2018 16:10 - Son Güncelleme -
Dağ kayağı sporcuları Ergan'da kampa girecek

Fransa ve İtalya'da düzenlenecek yarışmalar öncesi, Dağ Kayağı Milli Takımı'na aday sporcular,  Erzincan'daki Ergan Dağı'nda kampa girecek. Organizasyonlar öncesi bilgiler verildi.

Yılmaz Ünal açıkladı

Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) Dağ Kayağı Kurul Başkanı da olan Erzincan Dağcılık ve Kayakçılık İhtisas Kulübü Başkanı Yılmaz Ünal yaptığı yazılı açıklamada, TDF'ye bağlı Dağ Kayağı Milli Takımı'nın Fransa ve İtalya'da yapılacak Dağ Kayağı Dünya Kupası ile Dünya Şampiyonası'na katılacağını ifade etti.

Milli takıma girmeye aday sporcuların da bu yarışmalar öncesi Ergan Dağı Kış Sporları Merkezi'nde 7 günlük kampa gireceğini dile getiren Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

Potansiyel göz önüne alınacak

"Ergan Dağı uluslararası dağ kayağı yarışmalarının yapılabileceği önemli bir potansiyele sahip. Bu nedenle Ergan Dağı'nın, 2016 yılında Dünya Dağ Kayağı Federasyonu (ISMF) tarafından uluslararası yarışmalarının yapılabileceği bölge olduğu resmen onaylandı. TDF, 2017'de Türkiye'de ilk defa Ergan Dağı'nda yapılan 'Dağ Kayağı Dünya Kupası'na mükemmel bir organizasyonla ev sahipliği yapmıştır."

Yılmaz, Ergan'da, bu potansiyelinin göz önüne alınarak 21-28 Ocak 2018 tarihleri arasında Dağ Kayağı Milli Takımı aday kampının yapılacağını kaydetti.

Eğitim de verilecek kampa katılacak 16 sporcunun sağlık kontrolü sonrası 23 Ocak Pazartesi günü çalışmalarına başlayacağını anlatan Yılmaz, bu sporcular arasından seçilecek olanlardan milli takımın oluşturulacağını aktardı.

Böyle yetenek görülmedi

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up