Hugh Dallas'tan Yaşar Kemal Uğurlu'ya eleştiri

Feride Kara
07.09.2022 - 00:53 | Son Güncellenme: 07.09.2022 - 08:51

MHK Hakem Danışmanı Hugh Dallas Spor Toto Süper Lig'in 5. haftasında oynanan Galatasaray - Gaziantep FK maçının hakemi Yaşar Kemal Uğurlu'yu değerlendirdi

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkan Yardımcısı ve Hakem Hocası Murat Ilgaz ile UEFA Hakem Kurulu Başkan Yardımcısı ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hakem Eğitimi Danışmanı Hugh Dallas Josef de Souza ve Abdülkerim Bardakçı'nın pozisyonlarını değerlendirdi. 

Sarı kartı es geçmesi gerekirdi

Abdülkerim Bardakçı'nın ikinci sarı kartı hakkında Hugh Dallas konuşan "Normal bir faul. Hakemin sert müdahale etmesi beni hayal kırıklığına uğrattı. İkinci sarı kart doğru değil. Çok daha şiddetli olmasını bekleriz ikinci sarı kart için. Burada sarı kartı es geçmesi gerekirdi."

Murat Ilgaz'dan Josef de Souza yorumu

Josef'in kırmızı kartı hakkında MHK Başkan Yardımcısı Murat Ilgaz "Hakem elbette çaresiz kalarak oyun kurallarını uyguluyor. 3. şahıslar dediğimiz kişiye karşı hareketinden dolayı raporuna yazıyor. Olay çok çirkin. Hakem çaresiz, oyun kurallarını uygulamak zorunda kaldı." dedi.
 
 
 

 

Ona müdahale etmesi kurallara aykırı

Hugh Dallas "Josef'in seyirciye ne yaptığını görmedim. Ona müdahale etmesi kurallara aykırı. Şiddetli bir müdahale olarak değerlendiriliyor. Bir eylem olunca sonucu kırmızı kart oluyor." ifadelerini kullandı. 
 
 
 
 
 

Senin için hazırladığımız haberler