Damien Comolli, Fransız basınına açıklamalarda bulundu

6 Temmuz 2019 18:44- Son Güncelleme - 6 Temmuz 2019 21:44
Google news abonelik

Damien Comolli, Fransız basınına açıklamalarda bulundu! Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli, Paris Saint-Germain'in altyapı stratejisini Fransız basınına değerlendirdi.

Le Parisien'e konuşan Comolli, "Paris Saint-Germain bu yaz birkaç genç oyuncusunu sattı. Moussa Diaby, Bayer Leverkusen'e gitti, Weah, Lille'e gitti,  Christopher Nkunku yakında Leipzig'e transfer olacak. Gelecek vaat eden Remy Descamps ve Sebastien Cibois'ten bahsetmiyorum bile." dedi. 

"PSG, genç oyunculardan önemli gelir elde etti"

Comolli, "Finansal Fair Play açısından satılan genç oyunculardan elde edilen gelirler önemli. Juventus veya Manchester City, Real Madrid veya Barcelona bunu çok uzun zamandır yapıyor. Yetişen genç oyuncuların fazla forma şansı bulmaları zor olduklarını için satmak zorunda kalıyorlar ve bundan kazanç sağlıyorlar. Hem Finansal Fair Play'e uyuyorsun hem de yetiştirip sattığın genç oyunculardan önemli bir gelir elde ediyorsun." şeklinde konuştu.

Comolli: "Bu oyuncu Şampiyonlar Ligi'ni kazanmamıza yardımcı olur mu?"

Comolli, "Bu sistemde çok hızlı bir şekilde karar vermek zorunda kalıyorsunuz. Bu oyuncu Şampiyonlar Ligi'ni kazanmamıza yardımcı olacak mı? Genç oyuncular daha sonra patlama yapabilirler. Bu nedenle İngiliz kulüpleri, Juve veya Barça sistematik olarak bir sonraki satıştan pay ve geri alma maddesi koyuyor." açıklaması yaptı.

"PSG'nin yaptıklarında anormal bir durum yok"

Gerçekten de Paris kulübünün yaptıklarında anormal bir durum yoktur diyen Comolli, "Bu büyük kulüpler için oldukça yaygın bir durumdur. Genç oyuncuların gelişimine katkı sağlamak ve onları A takıma çıkarmak. Yeni yıldızlar bulup onların yetenekleriden faydalanmak" dedi.

Comolli, "PSG bu yaz ki satışlar sayesinde Finansal Fair Play'e karşı daha rahat ve sessiz. Ayrıca oyuncu satışlarına konulan geri alma maddeleri ve sonraki satışlardan pay sayesinde de milyonlar kazanıyorlar." ifadelerini kullandı.

AJANSSPOR-DIŞ HABER