Cinsel Saldırıyla Suçlanan ve Tutuklanan Dani Alves'in Cezaevi Değiştirildi

Orhan Gülek
23.01.2023 - 17:15 | Son Güncellenme: 23.01.2023 - 17:31

Barselona kentinde cinsel saldırı suçlamasıyla tutuklanan Brezilyalı futbolcu Dani Alves'in güvenlik gerekçesiyle başka bir cezaevine nakledildiği bildirildi.

AJANSSPOR - HABER

Cinsel saldırıdan tutuklanan ve cezaevine gönderilen Brezilyalı futbolcu Dani Alves'in durumu gittikçe karışık bir hal alıyor. Üç farklı ifade veren Alves, güvenlik gerekçesiyle başka cezaevine nakledildi.

Alves'in cezaevi değiştirildi

İspanyol basınının, futbolcunun 3 gündür bulunduğu Brains 1 adlı cezaevinin yetkililerinden aldığı bilgilere göre, Alves güvenlik gerekçesiyle bu sabah Brains 2 cezaevine nakledildi.

Dani Alves, güvenlik kaygısı duyuyor

Futbolcunun, 200 kadar mahkumun olduğu Brains 1'de duş gibi çok sayıda ortak alanların olmasından dolayı güvenlik kaygısı duyduğu, "normal bir sürecin işletildiği" ve 80 mahkumun olduğu, tek kişilik hücrelerin bulunduğu Brains 2'ye götürüldüğü ifade edildi.

İspanya’nı Barselona şehrinde bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Dani Alves’in durumu beklenenden daha ciddi bir hal aldı. Alves'i yeni cezaevinde psikolog ve doktor dışında avukatıyla da görüşeceği bilgisi verildi.

Ne olmuştu?

Barselona kentindeki bir diskoda 30 Aralık 2022 gecesi 23 yaşındaki bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Alves, 20 Ocak'ta Meksika'dan Barselona'ya gelmesinin ardından gözaltına alınmış ardından çıkartıldığı mahkemede hakimin kararıyla kefaletsiz geçici tutuklanmıştı.

İspanyol medyasının çok yakından takip ettiği olayda, 2 Ocak'ta Barselona'da karakola giderek Alves hakkında suç duyurusunda bulunan kadının, herhangi bir şekilde futbolcudan tazminat istemediği, sadece cezasını çekmesini talep ettiği iddia ediliyor.

İlgini Çekebilir
Barcelona'ya geri dönen Dani Alves'in maaşı şaşırttı!
Habere Git

3 kez ifadesini değiştirdi

Alves'in ise polise ve mahkemeye verdiği toplam üç ifadede farklı konuştuğu, ilk kadını tanımadığını, sonrasında barda tanıştığını ancak suçlamaların doğru olmadığını, son olarak da kadının gelerek kendi kucağına oturduğunu söylediği ileri sürülüyor.

Alves, 12 yıl hapis cezası alabilir

Video görüntülerinin ve şahitlerinin kadının suçlamasını doğrulayan yönde olduğu İspanyol gazetelerinde yazarken, Alves'in avukat değiştirdiği ve yeni bir ifade vermek için mahkemeye başvurduğu belirtiliyor.

İspanya'daki mevcut yasalara göre Alves'in 1 ila 12 yıl hapis cezası alma ihtimali bulunuyor.

Dani Alves'in kariyeri

Meksika ekibi UNAM'da forma giyen 39 yaşındaki Alves, daha önce Bahia, Sevilla, Barcelona, Juventus, Paris Saint-Germain ve Sao Paulo'da görev yapmıştı.

Xavi'den Dani Alves sözleri

Diğer yandan Barcelona Teknik Direktörü Xavi Hernandez de eski takım arkadaşı olan Alves ile ilgili sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirterek, dün oynanan Getafe maçının sonunda gazetecilere şu açıklamada bulundu:

"Onlardan özür diliyorum"

"Sanırım söylemek istediklerim biraz yanlış anlaşıldı ya da ben gerektiği kadar açık olamadım. Mağdur konusunu biraz görmezden geldim. Bu tip tüm eylemleri kınamak durumundayız. Mağdura ve bu tür şiddetin diğer tüm mağdurlarına desteğimi ifade etmek istiyorum. Onlardan özür diliyorum."

Dünya Kupası'nda Neymar'ı teselli etmişti

Öte yandan Katar'da düzenlenen 2022 Dünya Kupası'nda Hırvatistan'ın seri penaltı atışlarında Brezilya'yı elemesinin ardından Neymar sahanın ortasında yıkıldı. Tecrübeli futbolcu uzun süre gözyaşlarına hakim olamadı. Neymar'ı teselli eden ilk isim Dani Alves olmuştu.

Senin için hazırladığımız haberler