AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Danimarka, Burak Karamete adlı Türk'ü konuşuyor

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 11 Nis 2022 - 16:29 / Son Güncelleme : 11 Nis 2022 - 19:03

Danimarka kulübü Aalborg'un yüzde 5 hissesini 1 Nisan’da satın alan 30 yaşındaki Türk yatırımcı Burak Karamete ülke futbolunun gündemine oturdu. İşte detaylar...

Danimarka futbolunun en eski kulüplerinden biri olan ve Süper Lig’de oynayan Aalborg BK (AaB) kulübünün yüzde 5 hissesini 1 Nisan’da satın alan 30 yaşındaki Türk yatırımcı Burak Karamete Danimarka'da gündem oldu.

Milliyet'te yer alan habere göre; İstanbul’da finans sektörden geldiğini ve avukat eğitimi aldığı belirtilen Burak Karamete’nin, 1885 yılında kurulan Aalborg kulübün hisselerinden önemli bir bölümünü aldığının borsa tarafından açıklanması üzerine, mistik Türk’ün kim olduğu büyük merak konusu oldu. Fenerbahçe taraftarı, futbol tutkunu ve sarı-lacivertlilerin Danimarkalı eski milli savunma oyuncusu Jes Högh’ün büyük hayranı olduğunu söyleyen Karamete, geçtiğimiz cuma akşamı Aalborg’un kendi sahasında Randers FC ile oynadığı karşılaşmayı izlemesi büyük ilgi odağı oldu.

Türk yatırımcı Burak Karamete, "Bazen bu mantıkla değil duyguyla açıklanabilir. Ama her şey Jes Högh ile başladı” diye konuştu. Toplamda yüzde 5 hisse alan Burak Karamete, kendisini bir yatırımcıdan çok bir destekçi gibi hissettiğini vurgularken, "Aab çok fazla geçmişi olan 150 yıllık bir kulüp. Ben bu kulübü yeni gören ve 'Sorun değil' diyen sokaktan biri değilim” dedi. Kulüp adına büyük hayaller kurduğunu vurgulayan Karamete, çok büyük potansiyeli olan Aalborg için elinden gelenin en iyisini yapmak istediğini ve meselenin para ya da bunun için ünlü futbolcuları almak olmadığını belirtti.

Hisselerin yüzde 5'ini aldı

Ülkenin önde gelen tabloid gazetelerinden B.T’ye röportaj veren Burak Karamete, Avrupa kulüplerinin satılan hisselerini incelediğinde Aalborg kulübü hisselerinin büyük bir bölümünü elinde tutan kişinin bunları sattığını görünce yüzde 5’ni satın aldığını söyledi.

"Her şey Jes Högh ile başladı"

Fenerbahçe'nin Danimarkalı eski futbolcusu Jes Högh'e hayran olan Türk yatırımcı Burak Karamete, "Bazen bu mantıkla değil duyguyla açıklanabilir. Ama her şey Jes Högh ile başladı” diye konuştu.

Toplamda yüzde 5 hisse alan Burak Karamete, kendisini bir yatırımcıdan çok bir destekçi gibi hissettiğini vurgularken, "Aab çok fazla geçmişi olan 150 yıllık bir kulüp. Ben bu kulübü yeni gören ve 'Sorun değil' diyen sokaktan biri değilim” dedi. 

Kulüp adına büyük hayaller kurduğunu vurgulayan Karamete, çok büyük potansiyeli olan Aalborg için elinden gelenin en iyisini yapmak istediğini ve meselenin para ya da bunun için ünlü futbolcuları almak olmadığını belirtti.