Danny Welbeck geliyor

24.08.2018 - 22:10 | Son Güncellenme: 24.08.2018 - 19:13

Galatasaray’ın Fransız forveti, Al Hilal’e transfer oldu. Onun boşluğu Arsenal’in golcüsüyle dolacak.

Al Hilal’in Başkanı Al Jaber, Gomis’i aldıklarını resmen açıkladı. Böylece forvet ihtiyacı doğdu. Listenin zirvesinde Arsenal’in 27 yaşındaki oyuncusu Welbeck bulunuyor. Yıldız futbolcunun mukavelesi bu sezon sonu tamamlanacak. Üstelik İngiltere’de transfer dönemi bittiği için Arsenal onu şu anda yurt dışına gönderebilir. Welbeck elde kalırsa, sezon sonunda bedelsiz ayrılma hakkına sahip olacak. İstediği kadar süre alamayan oyuncunun, G.Saray’a gelmek istediği öğrenildi. İki kulüp arasındaki pazarlıklar olumlu şekilde ilerliyor. Cim-Bom’un savunma hattındaki stoper eksikliği de Gary Cahill’le kapatılacak.

PARASI İKİSİNE

Chelsea’yle mukavelesinin son senesine giren 32 yaşındaki savunma oyuncusu da tıpkı Welbeck gibi daha fazla süre almak istiyor. Gomis’ten gelecek para, iki futbolcunun bonservisine gidecek. Böylece eksiklikler giderilecek.

BONSERVİS 6 MİLYON

Gomis’in satış listesine konulmasının en önemli sebebi bundan bir süre önce yıllık maaşına zam istemesiydi. Al Hilal Kulübü, G.Saray’a bonservis bedeli olarak yaklaşık 6 milyon euro ödeyecek. Sarı-Kırmızılılar, Gomis’e ödemesi gereken senelik 3 milyon 350 bin euro ücretten de kurtuldu. (Akşam)

Senin için hazırladığımız haberler