• Diğerleri

Darüşşafaka - Virtus Bologna (Canlı Skor)

Basketbolda Darüşşafaka Bologna maçı canlı izleyin… ULEB Avrupa Kupası’nda Darüşşafaka Tekfen, Bologna’yı konuk ediyor. Taraftarlar, bu maçı canlı izlemek için şifresiz bedava yayın arayışında! Peki Darüşşafaka Bologna maçı hangi kanalda? S Sport canlı izlemek için detaylar haberimizde…
5 Mart 2020 21:58- Son Güncelleme - 5 Mart 2020 19:02
Google news abonelik

S Sport’tan Darüşşafaka Tekfen Virtus Bologna maçı canlı izlemek için detayları derledik… Temsilcimiz Darüşşafaka, ULEB Avrupa Kupası’nda İtalyan ekibi Bologna ile karşı karşıya geliyor. Taraftarlar ise, bu maçı canlı izlemek için şifresiz bedava yayın arayışında! Peki Darüşşafaka  Bologna maçı hangi kanalda? S Sport canlı izlemek için detaylar haberimizde…

DARÜŞŞAFAKA TEKFEN BOLOGNA MAÇI HANGİ KANALDAN CANLI İZLENECEK?

ULEB Avrupa Kupası’nda oynanacak Darüşşafaka Tekfen Virtus Bologna maçı S Sport canlı izlenecek. Karşılaşmanın canlı anlatımı ise haberimizde!

Coronavirus salgını sebebiyle Türkiye’nin daha önce İtalya’da bulunan kişilerin ülkeye girişini yasaklaması sonucunda Çarşamba günü 7DAYS EuroCup’ta Darüşşafaka Tekfen ile oynayacağı maç için İstanbul’a gelmesi gereken Virtus Bologna’nın ülkeye sağlayamayacak.

Bu konuda bir şey yapamayacağını ve maça Virtus Bologna’nın çıkmaması durumunda mağlup ilan edileceğini söyleyen EuroLeague yönetimini İtalya Basketbol Federasyonu Başkanı Gianni Petrucci, “Virtus Bologna’nın yöneticileriyle konuştum. EuroLeague yönetimi eğer maça çıkmazlarsa kaybedeceklerini söylemiş. Federasyon olarak bütün İtalyan takımlarının hakkını koruyacağız. Bu insanların spor kültürü yok” sözleriyle eleştirdi.

 Darüşşafaka Tekfen ile Virtus Bologna arasındaki maçın galibi EuroCup Playoff’ları için E Grubunun ikinci biletini alacak.
 

Darüşşafaka Tekfen Kulübü, 7Days Eurocup Son 16 Turu 6'ncı maçında İstanbul'da oynanması planlanan Segafredo Virtus Bologna karşılaşmasının Euroleague yönetimi tarafından Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a alınması ile ilgili açıklamada bulundu.

Yeşil-siyahlı kulüpten konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Darüşşafaka Tekfen olarak 04 Mart Çarşamba (bugün) kendi sahamız Volkswagen Arena'da Segafredo Virtus Bologna ile oynayacağımız 7DAYS EuroCup Top 16 son maçı, Türkiye Dışişleri Bakanlığı'nın COVID-19 virüsü salgını sebebiyle almış olduğu önlemler çerçevesinde EuroLeague yönetimi tarafından ertelenmiştir. Bilindiği üzere, Türkiye Sağlık Bakanlığı'nın, 29.02.2020'de aldığı karara göre "son 14 gün içinde İtalya'ya seyahat edenler için ülkemize giriş yasağı getirilmiştir"

İtalyan takımı, Segafredo Virtus Bologna'nın kontrollü bir şekilde ülkeye kabulü için Türkiye Dışişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı nezdinde çözüm odaklı yoğun görüşmeler yapılmış ancak olumlu sonuç alınamamıştır. Bu durum neticesinde EuroLeague yönetimi maçı ileri bir tarihte başka bir ülkede oynanması kararı ile ertelemiştir. Tüm iyi niyetli çabamıza karşın irademiz dışı alınan karar neticesinde çeyrek finale çıkacak takımın belirleneceği bu kritik maçta saha avantajımız ve taraftarımız önünde oynama imkanımız maalesef ortadan kalkmıştır.

S SPORT CANLI İZLE

Kulübümüz bu süreçte bir çok ülke, şehir ve salon alternatifini Euroleague yönetimine sunmuş , bu seçenekler içinden Türk vatandaşlarımızın da yoğun olarak yasadığı Berlin'deki Mercedes Benz Arena ön plana çıkmıştır. Maçın Berlin'de oynanabilmesi için kulübümüz maddi yükümlülükler de dahil olmak üzere tüm kriterleri yerine getireceğini yazılı olarak taahhüt etmesine rağmen bu talep EuroLeague tarafından kabul edilmemiştir. Tüm bu gelişmelerin sonucunda EuroLeague yönetimi, Darüşşafaka Tekfen – Virtus Segafredo Bologna karşılaşmasının 5 Mart Perşembe günü Sırbistan'ın Belgrad şehrinde, TSI ile 20:15'te Stark Arena'da seyircisiz olarak oynanmasına karar vermiştir. Ev sahibi olarak saha avantajını yitirmiş olsak da geçmişte olduğu gibi yine sonuna kadar mücadele ile kupaya yürüyüşümüz devam edecektir."

DAÇKA BOLOGNA BASKET MAÇI SEYRET ŞİFRESİZ

Wolves - Aston Villa (2 -1) - Maç Özeti - Premier League 2019/20