Darüşşafaka - Virtus Bologna maçının nerede oynanacağı belli oldu

4 Mart 2020 15:42- Son Güncelleme - 4 Mart 2020 12:43
Google news abonelik
Darüşşafaka - Virtus Bologna maçının nerede oynanacağı belli oldu

Darüşşafaka Tekfen'in Segafredo Virtus Bologna ile karşı karşıya geleceği maçın 5 Mart Perşembe günü Belgrad'da oynanacağı açıklandı. 20:15'teki karşılaşma, canlı yayınla S Sport2 ekranlarında olacak.

Kulüpten yapılan açıklama şu şekilde:

04 Mart Çarşamba Volkswagen Arena’da oynanması planlanan ancak İtalya’daki COVID-19 virüsü salgını sebebiyle ertelenen Darüşşafaka Tekfen – Virtus Segafredo Bologna karşılaşması 5 Mart Perşembe günü Sırbisatan’ın Belgrad şehrinde, TSI ile 20:15’te Stark Arena’da oynayacak!

Kazananın 7DAYS EuroCup’ta çeyrek finale kalacağı, kaybedenin ise eleneceği bu önemli maç, Sırbistan Sağlık Bakanlığı’nın kararıyla seyircilere kapalı oynanacak.

Our game against Virtus Segafredo Bologna, which was planned to be played at Volkswagen Arena on Wednesday, March 04, but was suspended due to the outbreak of the COVID-19 virus in Italy, will be played at the Stark Arena in Belgrade, Serbia at 20:15 on March 5th.

This important game, in which the winner will advance to the quarter-finals in 7DAYS EuroCup and the loser will be eliminated, will be closed to the spectators with the decision of the Serbian Ministry of Health.

Darüşşafaka Kulübü, Türkiye'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle İtalya'ya uyguladığı seyahat kısıtlaması yüzünden ertelenen Segafredo Virtus Bologna maçının Avrupa Ligi yönetimi tarafından Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a alınmasına tepki gösterdi.

Yeşil-siyahlı kulüpten yapılan açıklamada, Segafredo Virtus Bologna'nın kontrollü bir şekilde Türkiye'ye kabulü için Dışişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı nezdinde çözüm odaklı yoğun görüşmeler yapıldığı ancak olumlu sonuç alınamadığı belirtildi.

"Tüm iyi niyetli çabamıza karşın irademiz dışı alınan karar neticesinde çeyrek finale çıkacak takımın belirleneceği bu kritik maçta saha avantajımız ve taraftarımız önünde oynama imkanımız maalesef ortadan kalkmıştır." ifadesinin kullanıldığı açıklamada ayrıca şunlar kaydedildi:

"Kulübümüz bu süreçte birçok ülke, şehir ve salon alternatifini Avrupa Ligi yönetimine sunmuş, bu seçenekler içinden Türk vatandaşlarımızın da yoğun olarak yaşadığı Berlin'deki Mercedes Benz Arena ön plana çıkmıştır. Maçın Berlin'de oynanabilmesi için kulübümüz maddi yükümlülükler de dahil olmak üzere tüm kriterleri yerine getireceğini yazılı olarak taahhüt etmesine rağmen bu talep Avrupa Ligi tarafından kabul edilmemiştir. Tüm bu gelişmelerin sonucunda Avrupa Ligi yönetimi, Darüşşafaka Tekfen-Segafredo Virtus Bologna karşılaşmasının 5 Mart Perşembe günü Sırbistan'ın Belgrad şehrinde, TSİ 20.15'te Stark Arena'da seyircisiz olarak oynanmasına karar vermiştir. Ev sahibi olarak saha avantajını yitirmiş olsak da geçmişte olduğu gibi yine sonuna kadar mücadele ile kupaya yürüyüşümüz devam edecektir."

Kale dibinden topu dışarı yolladı