Datome en iyi 10 oyuncu arasında

1 Kasım 2019 19:49- Son Güncelleme - 1 Kasım 2019 16:50
Google news abonelik
Datome en iyi 10 oyuncu arasında

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Fenerbahçe Beko forması giyen Gigi Datome, Euroleague son 10 yılın en iyi oyuncuları arasında gösterildi.

Fenerbahçe Beko sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

Fenerbahçe Beko’nun tecrübeli forveti Gigi Datome, EuroLeague tarafından son on yıla damga vuran isimler arasında gösterildi. Bu listede daha önce Kostas Sloukas da kendisine yer bulmuştu.

EuroLeague tarafından bu sezon başlatılan “All-Decade Nominee” içeriği kapsamında ismi açıklanan diğer oyuncu, Fenerbahçe Beko’nun yıldız ismi Gigi Datome oldu.

27 Kasım 1987 doğumlu Gigi, EuroLeague kariyerine İtalya’da Montepaschi Siena ve Lottomatica Roma formalarıyla başladı. 2005-2011 yılları arasında beş sezon EuroLeague’de forma giyen Gigi, bu organizasyona 2015-16 sezonunda Fenerbahçe formasıyla döndü ve ekibimizin elde ettiği başarılarda önemli pay sahibi oldu.

Takımımız, Gigi Datome’nin formamızı giydiği süreçte üst üste dört Final Four oynadı. Gigi, üst üste üç şampiyonluk maçına çıkan ve Avrupa’nın en büyük kupasını 2017’de müzesine götüren ekibimizin savaşçı karakterinin en önemli parçalarından biri oldu. Gigi, aynı zamanda 2015-16 sezonunda EuroLeague’de en iyi ikinci beşte de kendisine yer buldu.

İtalyan yıldızımız, EuroLeague’de son 10 yılın en yüksek üç sayı yüzdesine sahip isim (%43.6). Aynı zamanda Gigi’nin faul çizgisinde yakaladığı %91.1’lik isabet oranı da EuroLeague tarihinde en iyi altıncı derece.

“All-Decade Nominee” kapsamında EuroLeague tarafından toplamda 50 aday açıklanacak. Tüm adayların açıklanmasının ardından, taraftarların katılımına açılacak oylamanın sonucunda, EuroLeague’in son 10 yılına damga vuran 10 oyuncu belirlenecek.

EuroLeague tarafından şu ana kadar açıklanan isimler arasında şu oyuncular yer alıyor: Kostas Sloukas, Gigi Datome, Ioannis Bourousis, Ante Tomic, Cory Higgins, Mike Batiste, Rudy Fernandez, Devin Smith, Georgios Printezis, Victor Khryapa

AJANSSPOR

Mesut Özil - En Güzel 5 Gol | Premier League (2014/15 - 2017/18)