Datome'den koronavirüs sözleri: "Test sonuçlarını..."

Fenerbahçe Beko'nun İtalyan yıldızı Luigi Datome, koronavirüs tehdidi ve test sonuçlarıyla ilgili açıklama yaptı. Datome, COVID-19 sonuçları için ne dedi? Hangi öneride bulundu?
23 Mart 2020 16:20- Son Güncelleme - 23 Mart 2020 16:23
Google news abonelik

Fenerbahçe Beko'nun İtalyan yıldızı Luigi Datome, takımda birçok oyuncunun grip olduğunu ve koronavirüs konusundaki endişelerini gidermek adına gerçekleştirdikleri kontrolün sonuçlarını beklediklerini açıkladı. Ülkesinin basınına konuşan Datome, seyircisiz oynama kararı hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Datome: "Sonuçları bekliyoruz"

Takımda corona virüs belirtisi taşıyan oyuncu ve idari kadro çalışanları olduğu konusunda Datome, "Birçoğumuz grip geçirmiştik. Koronavirüs ile ilgili şeyleri okudukça durumu açıklığa kavuşturmak istedik. Sonuçları bekliyoruz" dedi.

Datome: "Karantina kararına saygı duyuyorum"

Türkiye'deki durumu da değerlendiren Datome, "İtalya'da başladığından beri karantina kararına saygı duyuyorum. Burada herhangi bir kısıtlama yok ama bence en akıllıca şey dışarı çıkmaktan kaçınmak olacak. Burada bazı dükkanlar, işletmeler kapatıyorlar ama bunun bireysel seçimleri olduğunu düşünüyorum. Şimdilik hükumetin bir engeli yok" dedi.

Seyircisiz oynama sorunsalı...

Seyircisiz oynama sorunsalı...

Seyircisiz oynama konusunda da konuşan Datome, "Seyircisiz oynadığınız takdirde hala bir sorun var demektir. O şekilde oynamanın bir anlamı yok. Birincisi, basketbol zaten bir temas sporu. İkincisi de taraftarlar olmadan sahaya çıkmak güzel bir şey değil. Biz aynı zamanda taraftarlar için, maç sırasında yaratılan atmosfer için de oynuyoruz" ifadelerini kullandı.

Datome daha önce nasıl bir uyarı yapmıştı?

Datome daha önce, "Virüsün yayılmasını önleyebilmek için yapabileceğiniz tek şey evde kalmak. Ellerinizi yıkayın ve kalabalık yerlerden kaçının. Türkiye'nin de İtalya'yla aynı duruma düşmesini gerçekten istemiyorum" demişti.