AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Daum'dan Ozan Kabak yorumu: "Avrupa futboluna..."

İlk Yayınlanma : 18 Oca 2019 - 09:15 / Son Güncelleme : 18 Oca 2019 - 12:18

Daum'dan Ozan Kabak yorumu: "Avrupa futboluna..."

Galatasaray’da forma giyen Ozan Kabak, Almanya Ligi ekiplerinden Stuttgart’a transfer oldu.

Daum, Ozan Kabak transferini değerlendirdi

Stuttgart’ı 1992 yılında şampiyon yapan Cristoph Daum, bu transfer hakkında değerlendirmelerde bulundu.

"Potansiyel görülmeseydi Ozan transfer edilmezdi"

Milliyet'e konuşan Daum, “Kendisinde potansiyel görülmeseydi bu transfer yapılmazdı. Ozan Kabak transferi bugünün değil, geleceğe yatırım olarak düşünülüyor” dedi.

"Avrupa futboluna açılan bir basamak"

Ozan’ın 18 yaşındaki oyuncunun takımı kurtarması için alınmadığını işaret eden Daum, “Stuttgart kendisinde potansiyel görmeseydi bu transferi yapmazdı. Ozan transferi bugünün değil, geleceğe yatırım olarak düşünülüyor” dedi. Daum şöyle devam etti: “Kendisine hemen 11’de yer bulamayabilir. Şu an için fazla beklenti içinde olmaması gerekiyor. Futbolcudan beklenen şey iyi çalışması, profesyonel bir duruş göstermesi ve en kısa sürede uyum sağlaması olacaktır. Ozan iyi bir futbolcu bundan şüphem yok. Kendisini geliştirmeye bakmalı. Yeni adresini Avrupa futboluna açılan bir basamak olarak görmeli.” ifadelerini kullandı.

"Ozan Kabak kendisini geliştirebilir"

Genç futbolcunun isminin anıldığı diğer ekiplerdense Stuttgart’a transfer olmasının daha iyi olduğu yorumunu yapan Daum, “Aslında bunu belirleyecek olan Ozan’ın nasıl bir performans sergileyeceği. Ancak Manchester City ve Juventus gibi takımlardansa, Stuttgart’a gelmiş olması bence daha iyi. Diğer ekiplerde şans bulması muhtemelen daha zor olacaktı. Stuttgart’ta kendisini daha iyi geliştirebilir” diye konuştu.

"Genç ve yetenekli oyuncuları yakalamak önemli"

Ozan Kabak için ödenen 11 milyon euroluk rakamın biraz fazla olup olmadığını sorduğumuz deneyimli isim şu yanıtı verdi:

“Transfer pazarında paralar sürekli yükseliyor, adeta el yakıyor. Genç ve yetenekli oyuncuları yakalamak bu yüzden önemli. Çünkü biraz bekleyince ilerde daha pahalı olarak karşınıza çıkıyor. Scout ekiplerinin verdiği rapor, buna değeceğini göstermiştir.”