Demba Ba’dan NASA’ya gönderme: 'Sanki Ay’a daha önce astronot yolladılar'

28 Mart 2019 23:06- Son Güncelleme - 28 Mart 2019 20:10
Google news abonelik
Demba Ba’dan NASA’ya gönderme: 'Sanki Ay’a daha önce astronot yolladılar'

Medipol Başakşehir'in golcü futbolcusu Demba Ba, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla ABD'nin meşhur 'Ay'a çıkan astronot' fotoğrafıyla dalga geçti ve "Bu fotoğraf Hollywood stüdyolarında çekildi" ifadelerini kullandı.

Skor'da yer alan habere göre; Süper Lig takımlarından Başakşehir’in yıldızı Senegalli Demba Ba, ABD’nin Ay’a yaptığı yolculuğun yalan olduğunu ve Ay yüzeyinde çekildiği söylenen fotoğrafın Hollywood stüdyolarında çekildiğini ifade etti.

CNEWS adlı Fransız medya kuruluşunun paylaştığı habere yorum yapan 33 yaşındaki futbolcu, ABD’nin Ay’a yolculuk yaptığına inanmadığını dile getirdi.

Twitter hesabından bir paylaşım yapan Ba, “ABD 2024’te Ay’a bir kez daha astronot yollayacakmış. Sanki daha önce yolladılar. Ay’da atmosfer yok, bu yüzden rüzgar da olamaz. O zaman bayrak neden dalgalanıyor? Bu fotoğraf Hollywood stüdyolarında çekildi” dedi.

56 kişi bunun hakkında konuşuyor

Ba’nın yanı sıra NBA’de Golden State Warriors forması giyen yıldız basketbolcu Stephen Curry de daha önce yaptığı bir açıklamada ABD’nin Ay’a yolculuk yaptığına inanmadığını belirtmişti.

Curry’nin bu açıklamalarına yanıt veren NASA Sözcüsü Allard Beutel ise, “Sayın Curry’nin Teksas eyaletinin Houston kentinde bulunan Johnson Uzay Merkezi içindeki Ay Laboratuvarı’nı gezmesini çok isteriz” diyerek yıldız oyuncuyu davet etmişti.

Resmi açıklamalara göre NASA, 1969 ile 1972 arasında Ay’a 6 kez misyon gönderdi, Ay yüzeyine toplam 12 astronot indirdi.

Bugüne dek Ay’a insanlı uzay aracı göndermiş tek kurum konumunda bulunan NASA, son döndemde ABD Başkanı Donald Trump’ın talebi üzerine gelecekte yeni bir insanlı misyon başlatmak üzere çalışıyor.

Penaltı kullanırken topa vuramamak!