Demba Ba'ya bonservis bedeli ödendi mi? Başkan Göksel Gümüşdağ açıkladı!

25 Ocak 2019 16:16- Son Güncelleme - 25 Ocak 2019 19:16
Google news abonelik

Medipol Başakşehir, yeni transferi Demba Ba için imza töreni düzenledi.

Törende konuşan Demba Ba ve başkan Göksel Gümüşdağ’ın açıklamarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde:

Göksel Gümüşdağ: ''Yine nokta bir transferle karşınızdayız''

Törende söz alan Başakşehir Başkanı Göksel Gmüşüdağ, "Yaklaşık 1 aylık bir süreç. Kulübümüzün özellikle transfer etmek istediği ve 1 aydır üzerinde yürüttüğü özellikle gerek Premier Lig'de, Bundesliga'da gerekse Türkiye'de önemli başarılara imza atmış ve hocamızın istediği bizim başa kendim olmak üzere yönetim kurulumuzun da arzu ettiği önemli bir transferi ekibin dikkatli ve güzel çalışmayla bitirdik. Yine nokta bir transferle karşınızdayız'' dedi.

Gümüşdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Dolayısıyla öncelikle Demba Ba'ya hoş geldiniz diyorum. Kendisi özelikle 1 aylık bir süreçte kendisiyle görüşmemiz oldu. Gerek Mesut Altan, gerek CEO Saral bey kendileri görüşmeler yaptılar ve son noktayı bu hafta içinde neticelendirdik. Kendisi çalışmalara başladı.''

Yeni transfer Demba Ba ise, ''Herkese merhaba. Çok sevdiğim bu ülkeye gelme şansı buldum. Burada sayın başkanımıza ve CEO'muza teşekkür etmek istiyorum. Yaklaşımları bana çok etkileyiciydi. Bu kulüpte çalışan herkesin profesyonelliğinden çok etkilendim. Bu da beni buraya gelmem için motive etti'' dedi.

''Bu yeni bir macera''

Senegalli golcü, ''Bu yeni bir macera. Daha önceki takımlarda nasıl oynadıysam Türk takımlarında bunu yeniden gerçekleştirmek istiyorum. Ve bunun yeterli olacğıını düşünüyorum. Tekrar sayın başkanımıza ve bütün organizasyon ekibine teşekkür etmek isterim'' ifadelerini kullandı.

Galatasaray sorusu üzerine...

Galatasaray sorusu üzerine...

33 yaşındaki forvet oyuncusu, Galatasaray sorusuna ise ''Tabii ki bu bana gösterilen sevgiden ve profesyonellikten kaynaklanıyor'' şeklinde cevap verdi.

Demba Ba, sözlerini şöyle sürdürdü: 

''Benim kişiler olarak değil takım olarak hedefim var. Baktığınız zaman kaliteli bir takıma geldim.
Ligin tepesindeki bir takıma geldim. Hedefim burada kalmak ve ligi zirvede bitirmek. Aynı zamanda oynadığım futboldan takım arkadaşlarım ve ben keyif almak. Ben futbolu çok seviyorum. Oyun oynamamdaki en büyük etken. Taraftarlar önemli ama az olsun çok olsun benim için fark etmiyor. Ben bu oyunu sevdiğim için buradayım.''

''Rekabet bu işin parçası''

''Rekabet bu işin parçası. Saydığınız isimlerden Bajic'i unuttunuz. O da benim oynadığım pozisyonda oynuyor.
Rekabet bu işn parçası. Baktığınız zaman oynadığım her takımalrda rekabet oldu. Rekabet takımın iyliği içindir.
Ben de buraya gelip yapabilecğeimin en iyisini yapmaya çalışacağım. Hocanın gözüne girebilemek için
oynayabilmek için elimdeng elen her şeyi yapacağım''

Demba Ba'ya bonservis bedeli ödendi mi?

Demba Ba'ya bonservis bedeli ödendi mi?

Başkan Gümüşdağ, Demba Ba'ya bonservis bedeli ödendi mi sorusuna ise şu cevabı verdi:

"Hep denk güçle gitmeye çalışan bir kulübüz. Bonservis bedeli ödeyecek durumda değiliz.
Gerekli yatırımları yaptık. Ama 2.5 senelik bir anlaşma yaptık. Genelde rakam belirtmiyoruz ama mevcut rakamlarda eş değerde''

 Transferleri resmi siteden duyurana kadar, etik kurallara çok dikkat ediyor ve transfer sürecini dengeli bir şekilde yürütüyoruz. Karşılıklı gizlilik anlaşmalarına ve etik edeğerlere çok dikkat ediyoruz. Zannediyorum, bu nedenle önümüze bariyerler konulmuyor. Bonservisi elinde olan nokta bir oyuncuyu, nokta bir transfer olarak getirdik.

Fenerbahçe, Adebayor ile anlaştı mı? Açıkladı...

Demba Ba’yı almadan önce de Adebayor’u göndermeyle ilgili bir düşüncemiz yoktu. Bugün de aynı şekildeyiz. Demba Ba, Adebayor ve Bajic kadromuzda devam ediyor. Fenerbahçe’den Adebayor için bir teklif yok. Yurt dışından bazı teklifler geliyor. Her oyuncumuz için geliyor aslında.

Trabzonspor maçı güzel bir mücadele oldu. Başakşehir’in performansı da yüksekti. Her iki takımı da tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Farklı taraftar grupları, formalarını giyen taraftar gazeteciler bizi farklı camialarla karşı karşıya getirmek istiyorlar. Saygı duyduğum Trabzonspor, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş camiaları var. VAR’ın tutkulu bir savunucusuyum. VAR maçı yönetmiyor, VAR hakemin teknolojik yardımcısı. Eskiden böyle bir şey var mıydı? Günlerce bunlar tartışılırdı. Yine hatalar olabilir. Başakşehir Fenerbahçe maçında VAR çalışmadı, canımız yandı. Buna rağmen savunucusuyuz. Belki 2 puan daha yukarıda olacaktık. Dünya futbolu, artık teknoloji hakemliğinin dışında olamaz.

3 puanlık sistemde daha yol çok uzun. İlk 5 birbirine yakın. Beşiktaş ve Galatasaray dışında Malatyaspor gibi, Kasımpaşa gibi takımlar var. Puan olarak aşağıda olup iyi futbol oynayan takımlarımız var. Hayalimiz zirveyi zorlamak. Başakşehir, hedeflerin takımı olmak istiyor ve onun peşinde. 5 yıl önce kurulmuş ve Avrupa Kupaları’na gidebilen bir takım oluşturduk. Herkesin buna saygı duymasını bekliyorum.

Medipol Başakşehir'in paylaşımı:

"Burası Başakşehir; Çok olanlar değil, inananlar kazanır..."

Kadın futbolcudan artistik gol