Demirkol'dan Kruse yorumu! 'Dünya basını bu olayı takip edecektir'

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Fenerbahçe Galatasaray ve Beşiktaş'a dair açıklamalarda bulundu. Demirkol, Bein Manşet programında konuştu ve spor gündemini değerlendirdi. Peki Kruse'nin sözleşme feshi için neler söyledi? İşte tüm detaylar...
18 Haziran 2020 18:22- Son Güncelleme - 18 Haziran 2020 18:33
Google news abonelik

Ünlü spor yorumcusu Mehmet Demirkol, beIN Manşet programında spor gündemine dair açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklamalar...

Dünyanın içinde bulunduğu ekonomik durumda elinin tersiyle itilecek bir şey değil bu. Max Kruse’yi de dinlemek lazım, onun da bir açıklaması vardır ya da risk almayı seven bir oyuncu. O riski almak istemiş olabilir. Bu dönem önemli olan karlılık değil, sürdürülebilirlik. Düşmeden durabiliyor musun? Herkesin için önemli olan o. Kruse’nin sadece finansal açıdan verdiği bir karar olduğunu düşünmüyorum bunun. Kendince bir sebebi vardır.

Oynanmamış maçın parası ödenmez. Maaş ile çalışanların parasını vereceksin tabii ki. Bu iş böyle yürür ama geri kalanın parası ödenmez. Zaten kimse ödeyin demedi. FIFA ve UEFA da demedi. Benim de bu konuda duyduğum ilk isim Kruse. Dünya basını bu olayı takip edecektir.

Kruse’de beklenen seviye olmadı. Sportif açıdan çok büyük bir kayıp olduğu kanaatinde değilim. Taraftarlar, büyük isimler bekliyor ama mümkün değil. Maaş ortalamalarının 300-400 bin Euro olacağı sezonlar bekliyor bizi. Yabancı sınırına falan gerek yok zaten alamazsın.

Ersun Yanal’ın istifası üzerine hoca bakılırken, koronavirüs pandemisi patladı. Sonuçta sezon sonu boşta olacak bir teknik direktör ile anlaşılmış, söylenen o. Önümüzdeki sezondan itibaren de altyapıda Tahir Hoca olacak. Takımın pro lisansı olan bir isme ihtiyacı var. Şimdi 8 hafta için yeni biri mi bulunsun? Bulsan ne olacak, kimi getireceksin? 

Burada bir sorun yok demiyorum, baştan aşağı bir sorun. Fenerbahçe iyi durumda değil eleştirilebilir ancak Emre Belözoğlu’nun Volkan Demirel ile konuşmasının bu kadar yadırganmasını anlamıyorum. 

Nwakaeme takıma çok şey sağlıyor. Topu ayağında tutabiliyor. Sosa’nın yokluğunda Fenerbahçe maçında iyi bir hücumcuları vardı ama orta sahayı hiç alamadılar. Maçın yıldızı Sörloth ya da Ekuban’dı. Uğurcan’a da pek bir iş düşmedi.

Sörloth’un geldiği gün ve bugün arasında dağlar kadar fark var. Türkiye’ye gelip bu kadar gelişebilen başka bir oyuncu hatırlamıyorum belki de. İngiltere onun için doğru yer mi bilmiyorum ama İspanya’da falan uçar. Trabzonspor'un satın alma hakkı vardı yanlış hatırlamıyorsam. Tabii oyuncunun da mı tamam demesi lazım, yoksa parayı yatırınca alıyor musun? Ağaoğlu vakit var diyordu. İmza atınca düşüş olabiliyor oyuncularda. Geri dönüş yapanlar oldu ama Sörloth yoktan zirve yaptı. 

Adem Büyük ikinci sarı karttan atılmadı mı? Ne demiş olabilir üç maç ceza alacak kadar? 3 maç ceza alıyorsan direk kırmızı kart ile cezalandırılırdı.