• Diğerleri

Deniz Aytekin, derbide olanları anlattı!

Almanya Ligi'nde görev yapan Türk kökenli Alman hakem Deniz Aytekin, tüm dünyanın izlediği Borussia Dortmund - Schalke maçı hakkında konuştu.
18 Mayıs 2020 12:46- Son Güncelleme - 18 Mayıs 2020 12:50
Google news abonelik
Deniz Aytekin, derbide olanları anlattı!

DIŞ HABER/AJANSSPOR

Almanya Ligi'nde Borussia Dortmund ile Schalke 04 arasında oynanan Ruhr derbisini Deniz Aytekin yönetmişti. Aytekin, Dortmund'un 4-0'lık üstünlüğüyle sona eren maçla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Seyircisiz maça konsantre olmanın zorluklarından bahsetti.

Deniz Aytekin: "Tüm dünya bizi izledi"

41 yaşındaki FIFA kokartlı hakem Deniz Aytekin açısından seyircisiz maç daha zor bir hale geldi. Aytekin, "Hakemler olarak sahada tekrar yer alabilmek güzel. Bunun için minnettarız. Aynı zamanda muazzam bir sorumluluğumuz olduğunun farkındayız. Bundesliga'nın başlamasıyla tüm dünya bize bakıyor. Sadece nasıl karar verdiğimiz değil, hijyen kurallarını nasıl uyguladığımız da pür dikkat izlendi" dedi.

"Sahadaki oyuncular herkese örnek oldu"

Mart ayındaki dönemle şu anki dönem arasında fark olduğunu anlatan Deniz Aytekin, "Koronavirüs farkındalığı son derece gelişti. Biz de elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Köln ile Gladbach arasında yönettiğim maçtan çok farklıydı. Ama aynı zamanda her iki kulüpteki kişilerin nasıl davrandığını gördük. Sahadaki oyuncular, herkese örnek oldular" ifadelerini kullandı.

"Seyirciler olmadan bizim için daha kolay değil"

Öte yandan Deniz Aytekin, seyircisiz maçlardan hoşlanmadığını dile getirdi. Aytekin, "Seyirciler olduğunda sahada daha telaşlı durumların oluşması söz konusu. Ancak, maç daha az yoğun değildi. Aynı zamanda hakemler olarak uzun aradan sonra ritmimizi bulmalıyız. Taraftarlar olmadan da bizim için daha kolay değil" yorumunu yaptı.

12. Hafta / Tottenham - Sheffield United (1-1) - Maç Özeti - Premier League 2019/20