AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Deniz Türüç kariyerinin kırılma anlarını anlattı!

İlk Yayınlanma : 04 Ağu 2019 - 19:02 / Son Güncelleme : 04 Ağu 2019 - 20:07

Deniz Türüç kariyerinin kırılma anlarını anlattı!

Yaz transfer döneminin en çok konuşulan isimlerinden olan Deniz Türüç, PLAYERS ID Youtube kanalına verdiği röportajda transferi, kariyeri, hedefleri, Kayserispor ve A Milli Takım  hakkında açıklamalarda bulundu.

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin de kadrosuna katmak istediği Deniz Türüç, Fenerbahçe'yi seçmiş ve resmi sözleşmeye imza atmıştı.

Futbol sahası yaptırdı

Hollanda doğumlu Türk vatandaşı olan Deniz Türüç, doğup büyüdüğü mahalle ve futbola başlangıcı hakkında açklamalar yaptı.

Deniz Türüç'ün açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Okulumuz yıkıldıktan sonra burayı 'Türüç Sahası' yapmaya karar verdik. Bazı şeyler paradan daha önemlidir. Çocukları mutlu etmek gibi. Bende burada büyüdüm. Kazanma hırsı, istek, arzu gibi şeyler buradan kaynaklı. Bizim mahalleden gelen insanlar kazanmak için istek arzusu daha fazla olan insanlar. Futbola 4 yaşında başladım. 9-18 yaş arasında Twente alt yapısı gördüm. 1 sene Graafschap’a gittikten sonra GoAhead Eagles’a gittim. 19 yıl sonra takımı Süper Lig’e çıkardık.

"Futbolu bırakmak istedim"

Twente’den 18 yaşında ayrılmak durumunda kaldım. Çok yetenekli oyuncular vardı. Başka başka sebeplerde vardı. Bu sebeplerden futbolu bırakmak istedim. Düşünün ki çocuksunuz 9 sene alt yapıda oynamışssınız ve haber geliyor sizle devam etmek istemiyorlar. Menajerim, abim, babam gibi Twente’den ayrıldıktan sonra beni tekrar furbola bağladı. 9 senedir beraberiz. Gece gündüz beraberiz. Bırakcağım anda 3 ay içinde kendimi toparladım.

Benim gururum vardı

Milli takıma seçildim. Feyyaz hoca vardı o zaman. Bu durum bana, daha fazla çalışmam gerektiğini gösterdi. Herkesin bir hikayesi vardır. Başarılı insanlara bakın, bazı yollardan, karanlık yollardan geçmiştir. Milli takıma çağırıldığım zaman çok duygulandım. Twente tekrar çağırmak istedi. Benim gururum vardı. Kesinlikle kabul etmedim.

Milli Takım hakkında...

Hollanda milli takımı da beni istedi. Hollanda’yı seçmek gayet doğal olurdu. Ama ben hiç düşünmedim. Türk Milli Takımı’na seçilmek benim için gurur vericiydi. Milli marşımız okunduğu zaman tüylerim diken diken olmuştu. İlk maçım İrlanda’ya karşıydı gol de atmıştım. O şans sana verildiği an çabalaman lazım ki o şans gelsin. 7 seneyi bir kenara bırakıp 1 maça bakabileceğiniz bir hikaye. Bir 90 dakikada herşey değişebiliyor. Zor farklı bir yoldu Allah’ıma binlerce kez şükürler olsun.

Her futbolcunun bir rüyası vardır

İlk A Milli Takıma seçildiğimde inanılmaz yetenekli bir jenarasyon vardı. Mükemmel bir atmosfer vardı. Fatih hoca sağolsun beni o takıma kattı. Her futbolcunun bir rüyası vardır. Kulüpler bir tarafa milli takım bir tarafa.

Kayserispor dendiğinde...

Kayseri şehrini görmek istiyorum dedim. Tolunay hoca benimle yüz yüze görüşmek istedi. Bana söz verdi. Oynatacağım seni dedi. Ve sözünü tuttu. Beşiktaş’a gitmeme sebebim başarılı olabilmekti. O kulüpte başarılı olabileceğimi düşündüğüm zaman transfer olurum. Yoksa gitmek kolay kavga eder gidersin. Ama Kayserispor’u getirdiğimiz nokta belli. Bugün Kayserispor dediklerinde Deniz Türüç de söyleniyor.

Hangi kulübe gittiysem...

Seni birisi alıyorsa bütün kulüp arkanda olmalı. Futbolda ben oldum diye bir şey yok. Dün bitti bugün var ve yarını yaşaman lazım. Dikkat etmeliyiz, iyi beslenmeliyiz ve her gün futbolu düşünmeli. Bugüne kadar hangi kulübe gittiysem kendimden bahsettirdim. Transfer olduğumda Deniz Türüç bilinmeli. Bende Burak Yılmaz gibi bir yerlere gelmek istiyorum.

Fransa'nın sağ beki Türkiye'de oynamak istediğini söyledi

Fransa’ya karşı oynayacaksın Pogba, Mbappe, Griud var. Şenol Güneş: "Kaybedecek bir şeyimiz yok. Ama kazanacak çok şeyimiz var" dedi. Takım arkadaşların o maçın hakkını verdi. O maçın sonunda duygular müthişti. O atmosferden sonra Fransa’nın sağ beki 'Türkiye’ye transfer olmak istiyorum' demiş. Menajeri benim arkadaşım. Gelirse kazanacak olan o.

Anneme ev aldım

Annemin bir sözü vardı. 'Şuan neyi kırıyorsan ileride yerine koyacaksın' diye. Anneme sözümü tuttum ev aldım.

NOT: Söyleşi, Deniz Türüç'ün Fenerbahçe'ye transferi öncesi yapılmıştır...

DENİZ TÜRÜÇ ile #NeredenNereye • Hayat Hikayesi