Denizli için sahur Vakti Ne Zaman Saat Kaçta Başlıyor Bitiyor? Bugün 23 Mayıs Cumartesi

23 Mayıs Cumartesi bugün Denizli Sahur vakti ne zaman başlıyor, Denizli Sahur vakti ne zaman bitiyor, 2020 sahur saati bilgileri haberimizde. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan takvime göre sahur ne zaman ve saat kaçta bitiyor? gibi aradıklarınıza bu haberden ulaşabilirsiniz. Ramazan-ı Şerif'in gelmesiyle birlikte sahur vakti merak içerisinde aranıyor. Denizli sahur vakitleri ile ilgili detaylar burada yer alıyor.
23 Mayıs 2020 01:29- Son Güncelleme - 23 Mayıs 2020 01:29
Google news abonelik

11 ayın sultanı Ramazan'ın gelmesiyle birlikte sahur vakitleri merak içerisinde sorgulanıyor. Peki sahur vakitleri ne zaman, sahur ne zaman, sahur saat kaçta bitiyor, Denizli sahur kaçta 2020, sahur ne zaman yapılır, Denizli sahur saati Diyanet takvimi gibi detaylar da burada bulunuyor. Sahur vakitleri milyonlarca insan tarafından aranıyor. Denizli sahur vakitleri burada yer alıyor. Müslümanlar, İslam'ın 5 temel şartından olan oruç tutmak ibadetini gerçekleştirmek için gece belli vakitlerde sahura kalkıp, niyetlenmeden önce karınlarını doyururlar. Ardından niyet edip oruç tutuyorlar. Denizli sahur vakitleri ile ilgili aradıklarınız…

Denizli’da 23 Mayıs Cumartesi Günü Sahur Ne Zaman Yapılacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre 23 Mayıs Cumartesi günü Denizli’da sahur 04:00’a kadar yapılacak.

Denizli Namaz (İmsakiye) Saatleri - vakitleri

 • İmsak: 04:00
 • Güneş: 05:41
 • Öğle: 13:05
 • İkindi: 16:57
 • Akşam: 20:20

Corona Virüs döneminde oruç tutulacak mı? Nihat Hatipoğlu Ajanspor’a konuştu 

Ramazan Ayında Okunacak Dualar

 • "Allahım beni bağışla, bana merhamet et, rızanı kazandıracak işler yaptır, bana afiyet ve hayırlı rızık ver." (Müslim, "Zikir", 35)
 • Allahım, küçüklüğümde annem ve babam beni nasıl yetiştirmişlerse, şimdi de sen onlara rahmet et. (Isrâ Suresi, 24. Ayet)
 • Allahım! Ancak sana dayandık, içtenlikle yalnız sana yöneldik. Dönüş de ancak sanadır. Ey Allahım! Bizi, inkâr edenlerin zulmüne uğratma. Bizi bağışla. Ey Allahım! Şüphesiz sen mutlak güç sahibisin, hüküm ve hikmet sahibisin. (Mümtehine Suresi, 4-5. ayetler)
 • "Ey Rabbim! Bana bir hikmet bahşet ve beni iyi kimseler arasına kat. Sonra gelecekler arasında beni doğrulukla anılanlardan kıl. Beni Naim cennetinin vârislerinden eyle. (Şuara Suresi, 83-86. ayetler)
 • Ey Allahım seni sevmeyi, sevdiklerini sevmeyi ve sevgine ulaştıracak işleri nasip etmeni senden dilerim. Ey Allahım sevgini bana, nefsimden, ailemden ve soğuk sudan daha sevgili kıl. (Tirmizî, "Dua", 73)

Orucu Bozan Şeyler Nelerdir?

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu başkanlığı sayfasında orucu bozan şeyler şu şekilde ifade ediliyor:

Orucun temel unsuru, yeme, içme ve cinsel ilişkiden uzak durmak, nefsi bunlardan mahrum bırakmak olduğu için, oruçlu iken bunlar ve bu anlama gelecek davranışlar orucu bozar. 

 • Yemek ve içmek, yenilip içilmesi mûtat olan her şeyi kapsamı içine alır. 
 • Sigara, nargile gibi keyif veren tütün kökenli dumanlı maddeler ile uyuşturucular ve tiryakilik gereği alınan tüm maddeler oruç yasakları kapsamına girer (İbn  bidîn, Reddü’l-muhtâr, III, 386-387). 
 • Her ne sebeple olursa olsun, ağızdan alınan ilaçlar da aynı hükme tabidir.