Denizlispor cephesinden ilk açıklama: "TFF'ye başvuracağız"

Son dakika haberleri... Süper Lig'in 6. haftasında Beşiktaş 3-2 mağlup olan Denizlispor'da başkan yardımcısı Yavuz Cinkaya, hakeme ve VAR'a dair sert eleştiriler yaptı. İşte detaylar...
26 Ekim 2020 22:09- Son Güncelleme - 26 Ekim 2020 22:13
Google news abonelik

Süper Lig'in 6. hafta maçında Beşiktaş, deplasmanda Denizlispor'u 3-2 mağlup etti. Maçın ardından Denizlispor Başkan Yardımcısı Yavuz Cinkaya hakeme ve VAR'a sert eleştiriler yaparak değerlendirmelerde bulundu.

Cinkaya'nın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

"Hakkımız yendi"

"Keyifli bir maç izledik ama ne yazık ki hakem hatalarına kurban gitti. Verilmeyen penaltı, 7 dakika... Çok hakkımız yendi bugün. Hakem VAR'a gidip penaltıyı vermemesi.. Böyle bir saçmalık olmaz. Burada herkesin emeği var. Pandemiden dolayı hazırlık maçı oynayamadık. Emek hırsızı demek istemiyorum ama emeğimizin çalınmasına da izin vermek istemiyoruz. İzledim pozisyonu pozisyonda ayağa basılmıyor mu? Bu penaltı değil mi? Bir de hakem VAR'da seyretti. Biz Anadolu kulübüyüz. Bizim gelirimiz giderimiz belli. Hakkımızın yenmesi çok gücümüze gitti."

"TFF'ye başvuracağız"

"Biz Denizlispor ile ilgili konuşabiliriz. Bu maçta gerçekten mağdur olduk. O penaltı olsa belki maç 3-3 olacak belki 4-3 olacak. Ligde kalma mücadele etme savaşları. Bunlar ince hesaplar. Biz haksızsak bize ceza versinler. Ama gerçeği görürseler o hakeme versinler cezayı. 14 yabancı aldık, yeni oyuncular transfer ettik, uyum süreci var... Göztepe maçı yenilgisiyle başladık ve daha sonra toparladık. Gençlerbirliği maçında iyi oynadık. Netice belli. Kim haksızlığa uğrarsa hakkını savunmaya sahiptir. Biz haksızlığa uğradık Biz hafta içinde TFF'ye görsellerle, delillerle başvuracağız."

"İşin peşini bırakmayacağız"

Denizlispor Kulübü Başkanı Ali Çetin de mücadele sonrasında sert açıklamalar yaptı. Haklarının yendiğinin vurgusunu yapan Çetin, "Bir emek hırsızlığı var. İzlendiği halde penaltı olduğunu herkes görüyor. Gerçekten Anadolu kulüplerinin kaderi bu. Yazık! Tırnaklarla bir yerlere geliyoruz. Hakemlerin kararlarını kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Bu emek öyle kolay kazanılmıyor. Bu emeğin karşılığı da bu değildi. Allah yukarıda. Hepsini Allah'a havale ediyorum. Gerekli itirazları yapacağız. İtirazları da yapsak sonuçta bir emek kaybı var. İnsanın gerçekten içi acıyor. İnşallah önümüzdeki maçlarda daha iyi bir Denizlispor izletiriz." dedi.

Mustafa Yumlu'nun sakatlığı

Denizlispor'da sakatlanan Mustafa Yumlu hakkında bilgi veren Ali Çetin, "Mustafa Yumlu'nun da kasığında yırtılma var. Muhtemelen 1 ay yok. 6 tan sakat var şu an. Yine de iyi bir mücadele verdik. Gerçekten çok yazık. İzleyince kamuoyu da anlayacaktır. Tırnak tırnak bir yerlere gelmeye çalışıyoruz. Kucak dolusu hakları yenince insanın ağrına gidiyor." ifadelerini kullandı.

"Ne gerekiyorsa yapacağız"

"Ne gerekiyorsa yapacağız"

Ne gerekirse yapacaklarını dile getiren Çetin, "Yarın bir istişare edip bu işin peşini bırakmayacağımızdan emin olabilirsiniz. Net olan bir şey. Bu şehrin hakkını, oyuncuların hakkını yedirmeme için ne gerekiyorsa onu yapacağız." diyerek sözlerini noktaladı.