Galatasaray - Fenerbahçe debisinde Djiku'ya gösterilen kırmızı kart doğru mu?

Özgür Koç
20.05.2024 - 08:31 | Son Güncellenme: 20.05.2024 - 08:41

Süper Lig'in 37. haftasında Fenerbahçe deplasmanda Galatasaray'ı 1-0 mağlup ettiği. Karşılaşmada Fenerbahçe'nin savunrma oyuncusu Dijku'nun gördüğü kırmızı kart kritik pozisyohn olarak ön plana çıktı. Kırmızı kart kararı doğru mu? İşte eski hakemlerin değerlendirmesi...

Galatasaray - Fenerbahçe debisinde Djiku'ya gösterilen kırmızı kart doğru mu?

AJANSSPOR - HABER

Rams Park Stadı'ndaki derbi mücadelesinde Fenerbahçe 10 kişi kaldığı maçta Galatasaray'ı 1-0 yenerek şampiyonluk şansını son haftaya taşıdı. 

Karşılaşmanın 21. dakikasında Fenerbahçe'den Alexander Djiku'nun 21. dakikada ikinci sarıdan kırmızı kart görmesi karşılaşmanın sonucuna etki edebilecek en kritik pozisyon olarak ne çıktı. Yayıncı kuruluşta ekrana gelen Trio programında eski hakemler pozisyonu değerlendirdi.

Djiku, Osayi-Samuel ve Barış Alper'in sarı kartında karar doğru mu?

Bahattin Duran: Djiku'nun hareketi net sarı kart, tartışmasız. Hakem, Barış Alper Yılmaz ile Osayi Samuel'in olayı kendi içinde hallettiğini görmedi. Pozisyonun devamını görmediği için iki futbolcuya sarı kart gösterdi.

Deniz Çoban: Kartı çok çabuk çekmesi çok iyi. Barış Alper Yılmaz ve Osayi Samuel'in işi sonradan tatlıya bağlaması onları kurtarmaz. Kart görmeleri gerekiyorsa kart görürler.

Bülent Yıldırım: Djiku ilk girişiminde başarılı olamadı. İkincisinde el yüze oldu, bu hareket sarı kart. Arkada çatışma esnasında hoca yanlış ikiliyi seçti ve Barış Alper Yılmaz ile Osayi Samuel'e sarı kart gösterdi.

Djiku'nun kırmızı kart doğru mu?

Bahattin Duran: Djiku'nun gördüğü ikinci sarı kart yanlış. Bu pozisyon birinci sarı kart olsaydı o da yanlıştı. Burada faul tartışılır. Burada basma yok, Torreira tamamen faulü almaya gidiyor. Daha yuvarlanırken hakeme dönüp kart işareti yapıyor. Bu bir umut vadeden atak değil. Sarı kart kesinlikle değil bu pozisyon.

Deniz Çoban: Bence burada faul yok. İkinci sarı karta da katılmıyorum. Gerçekten 21. dakikada Arda Kardeşler adına çok kritik bir hata oldu.

Bülent Yıldırım: Hakem adına talihsiz bir kart. Taktik faul değil, umut vadeden atak söz konusu değil. Sadece faul. Djiku'nun ayağı yerde. Burada sağ ayağa da sol ayağa da temas söz konusu değil. Asla sarı kart olmaz, yanlış bir yorum oldu.

Mert Hakan Yandaş - Arda Kardeşler diyaloğu

Bahattin Duran: Şu parmağı sallayıp vücuduna temas ederseniz, Mert Hakan da bunu gördü üzerine gitti hakemin. İyi yönetemedi burayı.

Deniz Çoban: Mert Hakan Yandaş'ın burada kart görmesi gerekirdi.

Bülent Yıldırım: Oyun alanı içerisinde spekülatif bir diyalog yaptığınızda her zaman spekülasyona açık olur. Hakem bu diyaloğu sağlıklı yönetemedi. Çıkarken de misafir takım yöneticisine bu durumu şikayet etti. Bu pozisyonun kazananı hakem değil, Mert Hakan Yandaş oldu. Ya bu diyaloğa hiç girmeyeceksiniz ya kartı göstereceksiniz.

Senin için hazırladığımız haberler