AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Derin Demirsoy Global Champions Tour Stockholm City'de Birinci Oldu!

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 28 Haz 2022 - 20:26 / Son Güncelleme : 28 Haz 2022 - 20:40

Milli sporcu Derin Demirsoy, engel atlama yarışmaları kapsamında Global Champions Tour Stockholm City'de, Elzas isimli atıyla birinci oldu. İşte detaylar...

Longines Global Champions Tour'un 17 – 19 Haziran 2022 tarihleri arasında İsveç'in başkenti Stokholm'de düzenlenen engel atlama yarışmaları kapsamında Pazar günü koşulan 1.50m yüksekliğindeki Equestrian Stockholm yarışmasında Milli Sporcumuz Derin Demirsoy Elzas isimli atı ile birinci oldu.

Demirsoy, zamana karşı koşulan prestijli yarışmayı (Speed Class) 59.92 saniyede hatasız bitirerek birinci olan Demirsoy, Henrick Von Eckermann, Scott Brash, Bertram Allen gibi dünyaca ünlü binicileri geride bırakarak kupanın sahibi oldu ve İstiklal Marşı’nı dinletti.

Fenerbahçe'nin yeni transferi Pedro'nun golleri

Ömer Karaevli Global Champions Tour Paris'te birinci 

Longines Global Champions Tour'un 24 - 26 Haziran 2022 tarihleri arasında Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen engel atlama yarışmaları kapsamında Pazar günü koşulan barajlı 1.55m yüksekliğindeki Saint Laurent Eiffel Challenge yarışmasında Olimpik Sporcumuz Ömer Karaevli Avant Toi isimli atı ile birinci oldu. 

Dünyanın en iyi 31 binicisinin yarıştığı prestijli yarışmanın parkurunu 74.81 saniyede bitirerek 5 binici ile birlikte baraj hakkı elde eden Karaevli, baraj parkurunu 39.85 saniyede hatasız bitirerek birinci olmuştur. 

2 binicinin hatasız yaptığı baraj parkurunda Karaevli, Edwina Tops Alexander, John Whitaker, Edward Levy gibi dünyaca ünlü binicileri geride bırakarak İstiklal Marşı’mızı Eyfel Kulesi’ne münazır dinletti. 

Avant Toi isimli atına yalnızca 3 aydır binen Karaevli, sporun en üst seviyesinde yeteneğini, atının gücünü ve atı ile uyumunu kanıtladı. Olimpik binicimize ödülünü Mathilde Pinault ve Virginie Couperie takdim etti. 

Türk Binicilik Milli Takımı 19. Akdeniz Oyunları için Cezayir'de

19. Akdeniz Oyunları, Cezayir’in Oran şehrinde 25 Haziran – 5 Temmuz 2022 tarihleri arasında düzenlenecek. 19. Akdeniz Oyunları’nda 26 ülkeden 3.400’ün üzerinde sporcu, 24 branşta toplam 244 madalya etkinliğinde mücadele edecek. Ülkemizi oyunlarda 24 branşta, 137 kadın, 185 erkek, toplam 322 sporcu temsil edecek.  

Türkiye Binicilik Federasyonu Başkanı Hasan Engin Tuncer, Binicilik Branşında ülkemizi temsil edecek olan Milli Takım sporcuları Ahmet Berk Başeğmez, Hasan Şentürk, İhsan Sencer Horosan ve Özgür Özkan’a müsabakalarda başarılar dileyerek binicilerimizi Cezayir’e uğurladı.

Binicilik Branşı için Milli Takım Sporcuları Ahmet Berk Başeğmez Corthagos 58, Hasan Şentürk Cantaire O, İhsan Sencer Horasan Casscord ve Özgür Özkan Champ's Son isimli atları ile müsabakalara katılım sağlayacaklar. 

Binicilik Müsabakaları 30 Haziran günü Veteriner Kontrolü ve teknik toplantının ardından 01 – 03 Temmuz 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 1 Temmuz’da Çift Manş takım müsabakası; 3 Temmuz’da Pazar günü Çift Manş bireysel müsabaka düzenlenecektir.

Atlar, 24 Haziran sabahı Türk Hava Yolları’nın sponsorluğunda kargo uçağı ile Cezayir'in Alger kentine yolculuk ettiler. Sporcular ise 27 Haziran sabahı Milli Takım kafilesi ile yola çıktılar. Değerli sporcularımızın ülkemizi temsil edeceği müsabakalar TRT Spor kanalından canlı olarak izlenebilecektir.