AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Destan dizisi 23. bölüm fragman izle - Yeni Bölüm Tanıtımı - Özet

Ajansspor Editör
Ali Bozkurt
İlk Yayınlanma : 10 May 2022 - 18:32 / Son Güncelleme : 10 May 2022 - 18:36

ATV'nin sevilen Destan dizisi 23. bölüm fragman izle, yeni bölüm özeti izle, ön izleme izle gibi aramalar sürüyor. Destan dizisi konusu nedir ve oyuncuları kimdir? İşte detaylar...

AJANSSPOR PLUS

ATV'nin dizisi Destan merak konusu olmaya devam ediyor. Dizinin yeni bölümü sona erdikten sonra fragman ve yeni bölüm tanıtımı araştırılmaya başlandı. Peki Destan dizisi konusu nedir, oyuncuları kimler ve son bölümde neler oldu? İşte fragmanı hakkında tüm detaylar...

Destan, Bozdağ Film imzalı, ilk bölümü 23 Kasım 2021 tarihinde yayımlanan, yönetmenliğini Emir Khalilzadeh'in üstlendiği, senaristliğini Nehir Erdem ve Ayşe Ferda Eryılmaz'ın yaptığı Türk yapımı tarih ve kurgu türündeki televizyon dizisi. Dizinin başrollerinde Ebru Şahin, Edip Tepeli ve Selim Bayraktar yer almaktadır. Dizi, tarihsel gerçeklikten ziyade bazı destanlardan esinlenip kurgusal olarak oluşturulmuştur. Dizinin danışmanları Yeditepe Üniversitesi Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Taşağıl, Akdeniz Üniversitesi Felsefe Bölümü Bilim Tarihi ve Felsefesi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mehmet Fatih Doğrucan, Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Bölümü Genel Türk Tarihi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erkan Göksu'dur.

Destan dizisi konusu nedir?

Orta Asya'nın çetin bozkırlarında Gök Kağanı Alpagu Han'ın yetim bıraktığı dillere destan savaşçı dağ kızı Akkız'la, yine Gök Sarayı'nda Alpagu Han'ın öksüz bıraktığı Gök Tegini Batuga arasındaki destansı aşkı; bu iki garip kuşun sevdalarını kılıç, yüreklerini kalkan yaparak imkânsızı başarmalarını konu alıyor.

Dönem dizisi olarak karşımıza çıkan "Destan" ilk olarak "Akkız Destanı" olarak açıklanmıştı. Ardında Destan ismiyle ekranlara geleceği söylenen dizi, geçmişe doğru uzanan bir hikâyeyi konu ediniyor. Türkler'in İslamiyet'i kabul etmesinden önce 8. yüzyılda geçen bir hikâye Destan'ın ana konusunu oluşturmaktadır. Gök Kağanı Alpagu Han'ın öksüz bıraktığı savaşçı dağ kızı Akkız ile yine Gök Kağanı Alpagu Han'ın öksüz bıraktığı Gök Tegini Batuga arasında geçen hikâyede; zaman içerisinde bu ikilinin aralarında oluşan aşkla imkânsızı nasıl başardıklarını gözler önüne serecek.

Destan dizisi son bölümde neler oldu?

Gök Hanlığının kervanlarına yapılan saldırılar üzerine pusu kuran Akkız, baskını yapanların Balamir ve Çolpan olduğunu öğrenmiş, Balamir’in Alpleri tarafından etrafı sarılmıştır. Sıkışmış olan Akkız, bu çemberden çıkıp, Balamir ve Çolpan’ı Alpagu Han’a teslim eder. Alaca’nın bir çaşıt olduğunu öğrenen Batuga, Alaca’yı öldürecek mi? Yoksa Ulu Ece’nin gerçek yüzünü ortaya çıkarmak için Alpagu Han’a mı teslim edecek? Öte yandan öz anası bildiği Alaca’nın bir çaşıt olduğunu öğrenen Akkız’ın tepkisi ne olacaktır? Mei Jin, Ulu Ece’yi Alpagu Han ile karşı karşıya bırakmıştır. Ulu Ece içine düştüğü açmazdan kurtulmak ve canını kurtarmak için ne yapacaktır? Kaya kendisini kurtarmak için Ulu Ece’yi ele verecek mi?