Dev maç için flaş yorum: "Klişelerin gecesi..."

23 Şubat 2020 02:31- Son Güncelleme - 23 Şubat 2020 02:31
Google news abonelik
Dev maç için flaş yorum: "Klişelerin gecesi..."

Süper Lig'de 23. haftanın keyifli maçında Beşiktaş ile Trabzonspor, Vodafone Park'ta 2-2 berabere kaldı. Spor yorumcuları Güntekin Onay, Metin Tekin ve Önder Özen, beIN Sports ekranlarında yayınlanan Süper Lig programında karşılaşmayı değerlendirdi.

"Klişelerin gecesi"

Güntekin Onay'ın değerlendirmeleri şu şekilde:

Atamayanı atarlar diye bir kural var. Beşiktaş kaçırdı kaçırdı, Trabzonspor 90'da bir kere geldi ve attı. Trabzonspor'un atanı Sörloth, tutanı Uğurcan... Klişelerin gecesi oldu.

"Oyun kendini seyrettirecek"

Metin Tekin'in değerlendirmeleri şu şekilde:

Bu sıcağa kar dayanmaz.' ile 2-1 geldi. 'Atamayana atarlar.' ile 2-2 oldu. Bu oyun artık stadyum oyunundan televizyon oyununa dönüştü. Bir tek kriter olacak. Oyun kendini seyrettirecek. Pas isabeti Trabzonspor'da %70. Beşiktaş'ta ise %81.

Ortada merkezde Doğan, problem yok. Fakat sol Sturridge, sağ Guilherme oynarsanız, iç sahada oynarsınız; kaleye giderken sıkıntı yaşamazsınız. Ama geri dönerken sıkıntı yaşayıp boş alanlar bırakırsınız, bıraktılar da. Trabzonspor'un ilk golünde ise ben faul verirdim. Orada itiş var.

"Seyirlik bir maçtı"

Önder Özen'in değerlendirmeleri ise şu şekilde:

Seyirlik bir maçtı. Stadyuma giden insanlar sonucu kendi takımı adına memnun olmamış olabilir ama oyun olarak tatmin olmuş olabilirler. Sergen Yalçın'ın kısıtlı imkanlarla çok iyi futbol oynattığını düşünüyorum. Hüseyin Çimşir daha iyi imkanlarıyla, daha iyisini yapabilirdi. Atiba ve Elneny bugün çılgınca pres yaptı. Trabzonspor ilk pasları yapabilseydi Guilherme ve Sturridge ile farka da gidebilirdi.