MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Beşiktaş Üyeliğinden İstifa Etti

Orhan Gülek
26.02.2023 - 22:33 | Son Güncellenme: 26.02.2023 - 23:07

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, taraftarların Antalyaspor maçında hükümeti istifaya çağırması nedeniyle Beşiktaş üyeliğinden istifa etti. İşte detaylar

AJANSSPOR - HABER

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Beşiktaş Jimnastik Kulübü üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. Bahçeli, maçlarda depremzedelere ve şehitlere saygısızlık yapıldığını söyledi.

Açıklama Twitter'dan yapıldı

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin istifasını, Twitter'da partinin medyadan sorumlu genel başkan yardımcısı İsmail Özdemir Beşiktaş-Praport TAV Antalyaspor maçından sonra duyurdu. 

"Tribünleri tahrik eden bazı eylemler" 

İstifa açıklamasında şöyle denildi:

"Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler sebebiyle 44 bini aşkın vatandaşımızın şehit olduğu afet sonrasında futbol maçlarını izleme bahanesiyle tribünleri tahrik eden bazı eylemler, şehitlerimize ve milletimize büyük bir saygısızlık olmuştur.

"Beşiktaş'ın değerlerine yakışmamıştır" 

Bugün oynan Beşiktaş JK- Fraport TAV Antalyaspor müsabakasında da deprem şehitlerimize yapılan sistemli saygısızlık Beşiktaş’a ve Beşiktaş’ın taşıdığı milli manevi değerlere yakışmamıştır. Sayın genel başkanımız, Beşiktaş JK üyeliğinden bugün itibarıyla ayrılmıştır."

Maçtan önce kulüpleri uyardı

Devlet Bahçeli maçtan önce de attığı tweetlerde kulüp başkanlarını uyardı:

"Bugün oynanacak Galatasaray-Alanyaspor ile Beşiktaş-Antalyaspor kulüpleri arasındaki müsabakalarda aynı şekilde istifa seslerinin yükselmesi halinde futbol kulüplerimizin oyuna geldiği, tuzağa düştüğü de netleşmiş olacaktır." 

Bahçeli: "Maçlar seyircisiz oynansın"

Hükümete yönelik protestolar devam ederse maçları seyircisiz oynatmalarını isteyen Bahçeli, "Bütün kulüp başkanlarının müsabakaların ya seyircisiz ya da gerekli tedbirlerin alınarak oynanması hususunda acil ve gerekli adımları atmaları kaçınılmaz görevleridir. Milliyetçi Hareket Partisi konunun takipçisidir." dedi.

Peş peşe istifa kararları

Bahçeli'nin istifa kararı sonrası MHP'li isimler de Beşiktaş üyeliğinden istifa ettiklerini duyurdular. 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Deprem şehitlerimize yapılan sistemli saygısızlık ve yeni kaos oyunlarına alet olma hali Beşiktaş’ın taşıdığı milli manevi değerlere yakışmamıştır. Sayın Genel Başkanımız Beşiktaş JK üyeliğinden bugün itibarıyla ayrılmıştır. Bende Beşiktaş JK üyeliğinden an itibariyle çekiliyorum" diyerek istifa ettiğini duyurdu. 

Bahçeli ve Semih Yalçın'dan sonra Antalya Milletvekili de istifa etti

MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan ise istifa kararını "Asrın felaketi olan Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi kapsayan depremler sebebiyle 44 bin 374 vatandaşımızın şehit olduğu ve onbinlerce vatandaşımızın yaralandığı büyük afet sonrasında futbol maçlarını izleme bahanesiyle tribünleri tahrik ederek; Devletimizin aleyhine bazı eylemlerin planlı bir şekilde yapılması sonucu Genel Başkanımız Sn.Devlet Bahçeli Beyfendinin almış olduğu Beşiktaş JK üyeliğinden ayrılma kararına binaen ben de Beşiktaş JK üyeliğimden bugün itibariyle ayrıldığımı kamuoyunun bilgisine sunuyorum" sözleri ile açıkladı. 

Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman: "Kongre üyeliğinden ayrılıyorum"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri ve aynı zamanda Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman ise sosyal medya hesabından Beşiktaş'ın kongre üyeliğinden ayrıldığını açıkladı. 

Büyükataman, "Aziz milletimizin değerlerini hiçe sayan, acılarımıza saygı göstermeyip yaşadığımız Asrın Felaketi'nden menfaat devşirmeye çalışan siyasi yağmacılara alet olan Beşiktaş’ın kongre üyeliğinden ayrılıyorum." ifadelerini kullandı.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler