Devlet Bahçeli: "Bundan Sonra Karagümrüklüyüm"

İsa Kethüda
28.02.2023 - 10:57 | Son Güncellenme: 28.02.2023 - 12:53

Süper Lig takımlarından Beşiktaş üyeliğinden istifa eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bundan böyle artık Karagümrük'ü tutacağını açıkladı. Detaylar.

AJANSSPOR-HABER

Milliyetçi Hareket Parisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde tribünlerde yaşanan protestolar sonrası Beşiktaş üyeliğinden istifa ettiğini söyleyen Bahçeli, bundan böyle Karagümrük'ü tutacağını açıkladı.

"Sporu siyasileştirmeye çalışanlar alçakça bir kurgu içinde"

Bahçeli, "İçinden geçtiğimiz çok kırılgan ve nazik günlerde Türk sporunu siyasi kutuplaşmanın içine çekmek için kıvrananlar tarihi bir yanlışın tam ortasındadır. Sporu siyasileştirmeye çalışanlar alçakça bir kurgu içinde.

"Herkes yerini bilmelidir, yeltenenlere müsamaha gösterilmeyecektir"

Türk futbolunu lekelemeye, kutuplaşmayı sahaya yansıtmaya çalışanlar alçakça bir planın içindedir. Spor demek ahlaklı olmak demektir. Hükümeti istifaya davet etmek bir avuç fanatik ve holigan gruba sipariş verilmiş iç ve dış bağlantılıdır. Herkes yerini bilmelidir, yeltenenlere müsamaha gösterilmeyecektir. 

İlgini Çekebilir
Beşiktaş'ta Şenol Güneş 3 oyuncunun biletini kesti!
Habere Git

"Türk sporu düştüğü karanlık dehlizden el birliğiyle çıkarılmalıdır"

Türk sporu düştüğü karanlık dehlizden el birliğiyle çıkarılmalıdır. Bu hedef gerçekleşene kadar gönül verdiğim Beşiktaş Jimnastik Kulübü üyeliğimden ayrıldığımı tekraren ifade etmeyi milletime sadakat ve vefa borcu felaketler karşısında da sorumluluk duygusu olarak adlediyorum.

"Bundan böyle ben artık Karagümrüklüyüm"

Bundan böyle ben artık Karagümrüklüyüm. Karagümrük sporuna gönül veren bir kişi olarak hayatımı devam ettireceğim" ifadelerini kullandı. 

Beşiktaş Disiplin Kurulu Başkanı Avukat Ahmet Akpınar'dan imalı paylaşım

Öte yandan, Beşiktaş Disiplin Kurulu Başkanı Avukat Ahmet Akpınar, Devlet Bahçeli'nin siyah-beyazlı takımın üyeliğini sonlanlandırmasının ardından sosyal medya hesabından imalı bir paylaşımda bulundu.

İlgini Çekebilir
Fenerbahçe'yle görüşen Enner Valencia duygulandırdı
Habere Git

"Kongre üyesi olmadığı halde istifa açıklaması yapanlaradır bu beyanım"

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Akpınar, "Aidat ödemediği için üyeliği düşenlerin, keza kongre üyesi olmadığı halde kulüp üyeliğinden istifa edildiği beyanları, resmi nikah olmadan boşanma davası açmak ile eşdeğer sayılır. İkisi de mantıksız diyenler.

Dünkü tweet'te kesinlikle isim zikredilmemiş olup, yorum olarak ortaya atılması dışımda gelişmiştir. Kongre üyesi olmadığı halde istifa açıklaması yapanlaradır bu beyanım. Açıklama amaçlıdır. Nefes aldığım sürece Beşiktaş ile ilgili her konuda tavrım bu olacaktır" dedi.

Ne olmuştu?

Bilindiği üzere, geçtiğimiz günlerde  oynanan ve 0-0 berabere biten Beşiktaş - Antalyaspor maçında taraftarlar 'hükümet istifa' sloganları atmış ve MHP lideri Devlet Bahçeli de siyah-beyazlı takımın üyeliğinden istifa etmişti.

Fatih Karagümrük'ten Devlet Bahçeli açıklaması

Fatih Karagümrük Kulübü, Devlet Bahçeli'nin artık Karagümrüklü olmasının ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Açıklamada, "MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin bugünkü Meclis Grup Toplantısı’nda Fatih Karagümrük sevgisini yürekten paylaşması ve kulübümüzün üyesi olma kararı büyük bir sevinçle karşılanmıştır. Sayın Genel Başkanımıza aramıza hoşgeldiniz diyoruz" ifadelerine yer verildi. 

Senin için hazırladığımız haberler