Diagne'den transfer açıklaması: "Türkiye'den ilgilenen takımlar..."

28.11.2018 14:03 - Son Güncelleme -
Diagne'den transfer açıklaması: "Türkiye'den ilgilenen takımlar..."

Kasımpaşa'nın golcü oyuncusu Mbaye Diagne, TRT Spor'da yayınlanan programa özel açıklamalarda bulundu.

Diagne'nin açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Juventus'un meyvesini topladım

Juventus'a gittiğimde Conte vardı. Çok büyük bir ekip ve çok büyük oyunculardan kurulu. Orada yaptığım kontrat sayesinde farklı ülkelerde futbol oynama şansı yakaladım. Çok güzel bir tecrübeydi ve o tecrübenin meyvesini topladım.

Normalde penaltıları ben atıyorum

Normalde aslında penaltıları ben atıyorum ama takım olarak mücadele ediyoruz sonuçta. Benim için öyle bir sorun yok. Kim atarsa o atabilir penaltıyı. Bir daha böyle bir şey olursa kendim kullanırım muhtemelen. Ben goller atıyorum ama biz takım halinde mücadele ediyoruz.

20 gol atmayı hedeflemiştim

Geçen sene buraya geldiğimde işler kolay değildi. Takım arkadaşlarım sayesinde buraya uyum sağladım ve iy ibir sezon geçirdim geçen sene. 12 gol attım. Bu sezona büyük bir istekle başladım. Milli takıma gitme fırsatım vardı bu seneyi iyi değerlendirmek istiyordum. Sezon başında da 20 gol atmayı hedeflediğimi söylemiştim röportajlarda. Arkadaşlarım bana bu güveni verdi. Onların bana hazırladığı paslar sayesinde buralara geldik. Hep birlikte ileriye yol alırız.

30 golde atabilirim

30 golde atabilirim aslında golün kaç tane olacağı değil de sahada ne kadar kalacağım önemli. Sakatlık olmadığı sürece bütün maçlarda oynayabilmek önemli. Oynadığım taktirde atabileceğimi düşünüyorum. Takım arkadaşlarım sayesinde girdiğim pozisyonları atabiliyorum. Onların hazırladıkları pozsyonlar sayesind eburaladayız. Gomis çok iyi oyuncu. Yakaladığı şansları iyi değerlindirdi ve o sayıya ulaştı. Gol atacak sadece ben değilim. Diğer arkadaşlarımda katkı veriyor. Böyle devam edersem 30 gol ve üzeri atabileceğimi düşünüyorum.

Fenerbahçe maçı kolay olmayacak

Fenerbahçe iyi takım. Attıkları gollerden bağımsız durumda çok iyi oyuncuları var. Kazanmak için oynayacaklar. Puana ihtiyaçları var. Biz de iyi hazırlanıyoruz. Ben yine oraya gittiğimizde elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Tabii kolay maç olmayacak. Kazanmak için elimizden geleni yapacağız.

Neden şampiyon olmayalım?

Ben de teknik direktörümüz gibi düşünüyorum. İyi bi kadromuz var. Uzun zamandır aynı oyuncularla oynayan bir takımız. Ligde daha iyi bir takımız Fenerbahçe'ye göre. Neden şampiyon olamayalım? Ama bu formu devam ettirmemiz gerekiyor. Şampiyon olamasakta ligi en iyi şekilde bitirmek ve Avrupa'ya gitmek istiyoruz. Amaçlarımızdan birisi bu.

Transfer teklifi var mı?

Tabii ki şu anda odaklandığımız şey ligin ilk yarısını iyi bir şekilde bitirmek. Daha sonra Kasımpaşa ve benle alakalı konuşabiliriz. 4 sene kontratım var ve devam ediyor.  Türkiye içinden ve dışarıdan ilgilenen takımların olduğunu biliyorum ama bu sadece benim elimde değil. Daha sonra konuşulur bu. Şu an nere gideceğimi planlamadım. Amacım şu an takıma yardımcı ve başarılı olmak.

AJANSSPOR

Ukrayna'dan Street Fighter esintileri

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up