Didier Deschamps: "Bizim için önemli bir maç!"

13 Ekim 2019 18:07- Son Güncelleme - 13 Ekim 2019 21:07
Google news abonelik

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası H Grubu maçında Fransa, A Milli Futbol Takımımızı konuk edecek.

Karşılaşma öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Didier Deschamps, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Didier Deschamps'ın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

"Futbol çerçevesi içinde kalmayı tercih ediyoruz"

Maçın önemini iyi biliyoruz. Bizle aynı puanla olan bir takımla oynayacağız. Hedefe odaklanmalı ve yarın maçı kazanmalıyız. Biz stattayız, sporla ilgileneceğiz. İyi bir atmosfer olacak. Siyasi problemler olabilir ama bunun maçla doğrudan bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Futbol çerçevesi içinde kalmayı tercih ediyoruz.

"İlk maçta Türkler iyi oynamıştı"

Rövanş maçı olarak görmüyoruz. Türkiye'de yenilmiştik, bu başka bir maç. Kendi evimizdeyiz. Bizim için önemli bir maç. İlk maçta Türkler çok daha olumlu hareketler yapmışlardır. Yarınki maç daha farklı olacak. Herkesin kendi fikri olabilir ama ben burada sadece spor içerisinde kalmak istiyorum. Sadece saha içindeki maçla ilgileniyorum. İlk maçta olan hiçbir şeyi kendi takımım adına görmek istemem. İlk maçta olumlu hiçbir şey yoktu bizim adımıza. Türkiye çok iyi oynamıştı ilk maçta. Bunun sonucunda mağlup olduk. Yarın farklı davranmamız gerekiyor ki farklı bir sonuç alalım.

3 gün arayla 2 maç oynamak hiç kolay değil. Seyahatlar uzun olabiliyor. Türkiye için de geçerli bu. Dün geldik buraya, hemen toparlanmaya çalıştık. Türkiye Milli Takım Teknik Direktörü de bence aynı sıkıntılarla karşı karşıyadır. Belki oyuncu değişikliği de yapabilir. Belki düşünüyorduk.

Türkiye'nin iyi yaptığı, bizim iyi yapamadığımız konuları gözden geçiriyoruz. Ama bu başka bir maç, buna öyle bakmak lazım. İki maçı birbirinden ayırmak lazım. Deplasmanda oynamamızla kendi evimizde oynamamız arasında değişiklikler olabiliyor. İzlanda maçı da bizim için zor oldu. Benzer oyuncularla oynansa da her maç kendi içerisinde farklıdır.

Türkiye'ye övgü

Türkiye bizim gibi 18 puanı olan bir takım. Etkili ve sertler. Sadece 2 gol yediler, o da duran toplardan. Aldıkları 18 puanı kesinlikle hak ettiler. Deneyimli oyunculara sahip deneyimli bir takım. Futbola tutkuyla bakıyor ve ateşli oynuyorlar. Yarınki maçta bunlara cevap vermek istiyoruz. Karakteri ve potansiyeli olan bir takım Türkiye Milli Takımı. Burak Yılmaz ve Cenk Tosun ikisi beraber etkili olabiliyorlar. Savunmaları da çok iyi. Kazanmak için gereken her şeyi yapacağız. Kazanırsak da EURO 2020'ye gitmiş olacağız. Göreceğiz.

"Türkler kendi takımlarına çok bağlılar"

Yarın kendi evimizde olacağız. Kendi taraftarımız iyi bir atmosfer yaratıyor. Yarın kaç Türk taraftar gelecek bilmiyorum. Türkler kendi takımlarına çok bağlılar, çok ateşliler. Ama oyuncular ve ben kaç Türk taraftarı olduğuyla ilgilenmeyeceğiz, bundan etkilenmeyeceğiz.

Bizim için İzlanda maçı da çok önemliydi. O maç bizi buraya, bu noktaya getirdi. Bu maç ise EURO 2020'ye kalabilmek için önemli bir maç.