Didier Deschamps ve Hugo Lloris milli maç öncesi konuştu! A Milli Takım yorumları...

7 Haziran 2019 17:54- Son Güncelleme - 7 Haziran 2019 20:54
Google news abonelik

Fransa Milli Takımı Teknik Direktörü Didier Deschamps ve kaleci Hugo Lloris, yarın oynanacak Türkiye - Fransa maçı öncesi basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Deschamps Lloris'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Hugo Lloris: Bu maça ciddi bir şekilde hazırlandık. Grubu analiz ettiğinizde favori olarak bizi, Türkiye’yi ve İzlanda’yı sayabilirsiniz. Yarın oynayacağımız maç grup liderliğini tayin edecek maç olabilir. Çok önemli bir maç.

 

Uluslar Ligi’nde önemli maçlar oynadık ama istediğimiz sıralamayı elde edemedik. Şimdi tüm konsantrasyonumuzu bu maçlara vermiş durumdayız. Yarın iyi bir atmosfer olacağını biliyoruz. Türkiye’ye büyük bir saygımız var. Yarın oyuncular ellerinden geleni yapacaklardır. Türkler zaten takımlarını ve futbolu çok seviyor. Yarın burada işi sıkı tutmaya çalışacağız.

 

Maça hala 24 saat var. Rakip analizi ile ilgili gerekli analizleri yapıyoruz. Rakibimizin yeni ve Dünya Kupası’nda başarılı olmuş bir antrenörü var. Bunun da Türkiye’ye pozitif katkısı olacaktır. Bizim için en iyi hazırlık kendi oyunumuza sadık kalmak.

 

Şampiyonlar Ligi Tottenham - Liverpool finali için…

Hugo Lloris: Bu tip bir mağlubiyeti hazmetmek zaman alıyor. Benzer bir hayal kırıklığını EURO 2016 finalinde de hissetmiştim ama bizler profesyoneliz.

 

Burada bu şehirde bu atmosferi ilk defa yaşayacağız. Belki bazı şeyleri maçtan sonra konuşmak daha doğru olur ama unutmamak lazım Avrupa’da da böyle atmosferleri görüyoruz. Bu atmosfer Türkiye'nin yararına olacaktır. Yarın maçı kazanan grupta liderliği alacak.

Geçen hafta Kadınlar Milli Takımı ve bizim takım yemek yediler. Ben katılamadım. Tüm Fransa halkının desteği onlarla birlikte olacak ve biz onların maçını da izleyeceğiz.

Mbappe yorumu...

Didier Deschamps: Mbappe farklı pozisyonlarda ve farklı sistemler oynayabilir. Hücum anlamında hangi pozisyonda oynarsa oynasın etkili. Bunu Monaco ve PSG’de de gördük. Nerede oynarsa oynasın alanı etkili kullanmayı bilen bir oyuncu.

Kingsley Koman, Dünya Kupası döneminde sakatlık yaşadı ve kupada bizimle olamadı ama takımında finali iyi yaptı. Biz onu iki kanatta da etkin olarak kullanabileceğimizi düşünüyoruz.

İki dönem arasında karşılaştırma yapmak ne kadar doğru bilmiyorum ama Türkiye ile ilgili şunu net olarak söyleyebiliriz; Avrupa Liglerinde gelen takımlar burada ateşli bir taraftar topluluğu ile karşılaşıyor. Yarın için de böyle olacak.

Mbappe’yi tedbir amaçlı oyundan çıkarmıştık. Takım ile çalışmalarını yaptı ve bugün de kısa bir antrenman yapacak. Onunla ilgili bir sıkıntımız yok.

Kante gibi bir oyuncu varsa kulüp olarak onun sahada olmasını istersiniz. Kante’nin dizinde bazı rahatsızlıklar vardı. Biz de riski yukarıya taşımak istemedik ve onu buraya getirmedik.

Didier Deschamps: Sayın Güneş’i çok iyi tanıyorum. Beşiktaş ile 2 yıl üst üste şampiyon oldu. Dünya Kupası’nda üçüncülüğü var. Genç bir ekip var ama tecrübeli isimler de var. Burak Yılmaz, Hakan Çalhanoğlu gibi isimler hücum anlamında önemli yer tutuyorlar.

Sezonun bu dönemi tüm takımlar için zor. Futbolcular takımlarında sezonu farklı tarihlerde bitirdiler. Bunlar Türkiye için de geçerli. Arada bir fark olacaksa biz bir hazırlık maçı yaptık, onlar iki. Ama bu söylediklerim iki takım için de bahane olamaz.

Sayısal anlamda bir sorunumuz yok. Elimizde 22 oyuncu var. Listeyi yaparken bu tehlikeleri göze alarak yapıyorsunuz. Tabii ki Kante çok önemli bir oyuncu. Olmaması sistem değiştirir mi, buna fazla girmeyeceğim. Kadınlar Milli Takımı ile yemekte bir araya geldik. Onlara tüm desteğimizi vereceğiz.

Şampiyonlar Ligi finalini kaybetmek üzücü ama finalden 48 saat sonra bizimle olacak. Çok yüksek bir deneyime sahip. Üstesinden gelmekte bir sorun yaşamayacaktır.