• Diğerleri

Digitürk: TFF ile dayanışma içindeyiz

6 Mayıs 2020 23:53- Son Güncelleme - 7 Mayıs 2020 00:00
Google news abonelik

Süper Lig ve TFF 1. Lig maçlarının yayıncısı Digitürk, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile bir kriz yaşanmadığını açıkladı.

AJANSSPOR - HABER

Digitürk, Ajansspor'un 6 Mayıs'ta 'TFF yayıncı krizi için *Profesör'ü çağırdı!' başlığıyla yayınlanan habere dair bir açıklamada bulundu.

Açıklamada, "Digiturk’un ligin başlatılması için şartlar koştuğu doğru olmadığı gibi, TFF ile sorun yaşadığı iddiası da gerçeği yansıtmamaktadır. Gerçek durum bunun tam aksidir. Digiturk, uzun yıllardır Türk futbolunun en büyük destekçisi olmuştur. Bu suretle Türk futbolunun karşılaştığı bu kriz döneminde de her zaman olduğu gibi insan sağlığını ön planda tutarak en iyi çözüm yolunun bulunması için TFF ile dayanışma içinde hareket etmeye devam etmektedir" denildi.

Ajansspor haberinde temel olarak yayıncı ile TFF arasındaki krizin ödemelere dayandığını belirterek, ödemelerin yapılmasının ancak ligin başlamasıyla mümkün olacağına dikkat çekmiştir.

Ki yayıncı kuruluş, 16 Nisan'da yaptığı açıklamada, ödemelerin geçici süre durdurulduğunu duyurmuştu.

Bunun üzerine Kulüpler Birliği Vakfı da tepkisini dile getirmişti.

Özdemir: Görüşmeler sürüyor

Özdemir: Görüşmeler sürüyor

6 Mayıs'ta TFF Başkanı Nihat Özdemir, düzenldiği basın toplantısında yayıncı kuruluş ile ilgili gelen soru üzerine ,"Gelelim yayıncı kuruluşla yaşanan krize" ifadelerini kullanarak, şöyle devam etmiştir: Özdemir, "BeIN Sports ile 5 yıllık anlaşmamız var, bu yıl üçüncü yıl tamamlanıyor. 2 yıl daha sözleşmemiz var. Hedefimiz BeIN Sports'la 5 yıllık süreci tamamlamak. Bütün ticari şirketlerde olduğu gibi BeIN sports da bu dönemde aboneler, reklamlar, sponsorlar yönünden gelir kaybına uğramıştır. Kulüplerimiz gibi BeIN Sports'un da gelirlerinde azalma olmuştur. Sezon sonuna kadar bize ödeyeceği 588 milyon Türk Lirası ödeme var. Bununla ilgili görüşmeler devam ediyor. Onlar da liglerin bir an önce başlamasını istiyor. Ligler başlarsa onlar da ödemelere hız vererek bunu tamamlamayı planlamaktalar. Yolumuza BeIN Sports ile yürümek ana hedeflerimizden biridir ve yürüyeceğiz."

Kale içinde inanılmaz gol kaçırdı