Dilmen: "Galatasaray maçını kazanmak zorunda gittin ama kazanamadın ve meşale yaktılar"

4 Kasım 2017 17:18- Son Güncelleme - 4 Kasım 2017 17:18
Google news abonelik

AJANSSPOR - NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'nin Osmanlıspor mücadelesini yorumladı.

İlk yarı değerlendirmesi

İlk yarı değerlendirmesi

İlk yarısı 1-0 Fenerbahçe'nin üstünlüğüyle biten devreyi değerlendiren Dilmen, "Galatasaray maçı kazanmışkten, Fenerbahçe için olmazsa olmaz bir maç Fenerbahçe'nin telafisi olmayan bir maçı. Fenerbahçe, çok yüksek eforla oynadı. Maça iyi de başladı. Osmanlıspor da ürkek başladı. Umar dışında Serdar da var ama bugün hiç devreye girmedi.

"Ozan Tufan, Oğuzhan Özyakup pası verdi"

"Ozan Tufan, Oğuzhan Özyakup pası verdi"

Ozan, gol öncesi Oğuzhan pası verdi. (Giuliano) Direkt olarak direğin dibine bıraktı. Valbuena ve Isla'nın sakatlıkları erken oldu. 1-0'dan sonra Osmanlı'ya maçı verdiler. Fenerbahçe rahat nefeslenmesi için 2'yi bulması lazım. Aykut Kocaman'ın maçın başında olduğu gibi baskılı oyunu tercih etmesi gerekiyor. Üç tane sağdan çizgiye inildi ama son paslar iyi olmadı. İlk yarıyı iyi başlayarak, kötü bitirdi." ifadelerini kullandı.

1-1 biten maç sonu değerlendirmesi

1-1 biten maç sonu değerlendirmesi

"3 maçta 6 puan kayıp var. Zaten kredisi bitmişti. Galatasaray maçını kazanmak zorunda gittin ama meşale yaktılar."

Ozan Tufan, form tutmuş durumdaydı, attığı pasta güzeldi ama sonrasında falso vereceğim diye 5 tane pas hatası yaptı, gerek yok buna ver ayağının içiyle gitsin.

Koskoca Fenerbahçe kulübü ''cehennem buz tutana kadar Aykut Kocaman'' diye açıklma yapmaz. Aykut Kocaman, yarın istifa etti ve yönetimde kabul etti. Peki ne oldu cehennem meselesi?

Bu Fenerbahçe'yi kimse izlemeye gitmez, bu takım iyi durumda değil. Aykut Kocaman benim arkadaşım ve eleştirmek hiç kolay değil ama söylemek zorundayım Fenerbahçe kötü durumda. 

Ayrıca koskoca Fenerbahçe'de formada göğüs reklamı yok, bu duruma düşürmeyeceksin.

Bu forma hocasız çıksa yine bu kadar puan alırdı, şimdi burada çıkıp taktik teknik neyi anlatayım konuşacak bir şey. Bu takımda Valbuena dahil kimse Beşiktaş'ta oynayamaz.

Fenerbahçe basketbol takımını görüyorsunuz, Valencia maçında yine çok güzel bir atmosfer vardı ve kazandılar. Orada işler iyi gidiyor ama kimse kendini kandırmasın, Fenerbahçe'da herkes futbola bakar ve futbol takımı çok kötü durumda.

Aykut Kocaman, başarısız bir hoca değil, çok başarısız bir hocadır. Aykut Kocaman Fenerbahçe'si çok heyecansız oynuyor, özellikle deplasmanda en vasat takımlardan biri Fenerbahçe'dir. 

Bu böyle olmaz, Galatasaray'a karşı da Osmanlıspor'a karşı da aynı taktikle oynuyorsun, bu böyle olmaz.

Fenerbahçe'de, Van Persie diye bir oyuncu var ve gitmiyorda yarın bugün oynayadabilir bu isim ama artık bu adamın Fenerbahçe ile ilişiği kalmasın. Fenerbahçe taraftarları parası neyse verip göndersin. Bu oyuncu fazlalık olarak burada durmasın.

Van Persie'yi kulüpte tutarak Fenerbahçe'ye ihanet ediyorsunuz. Bu forma çok değerli bir forma ve bu forma ile dalga geçtirmeyin.

Bu kulüp değerli bir kulüptür bu kulüp formasında reklam olmadan maçlara çıkamaz. Bu kulüpte forma ile alay eden futbolcu kulüpte duramaz gönderin Van Persie'yi!

Ben tarafım Fenerbahçeliyim ama yorumlarım objektif, burada yorumlarımı da bu şekilde yapıyorum.

Haftalar geçsin takımlar biraz daha otursun goller azalacak ve puan kayıpları daha da artacaktır. Galatasaray, yabancı oyuncuları alarak illegal bir şey yapmadı, kurala bakarak oyuncuları aldı.

Ama 2019'dan itibaren yerli oyuncuları oynatmak için bir şeyler yapılabilir.

Zorla kendi kalesine attı! Yok böyle bir gol...