Dinamo Kiev yarın Galatasaraylı olacak!

Galatasaray, Avrupa Ligi'nde gruplara kalmak için Rangers engelini aşmak zorunda. Galatasaray, gruplara kalırsa kaç para kazanacak? Bu paranın ne kadarı Dinamo Kiev'e gidecek?
30 Eylül 2020 16:03- Son Güncelleme - 30 Eylül 2020 19:34
Google news abonelik

Emrah KARALİNÇ-DETAY HABER

Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi'nde İskoç ekibi Rangers ile yarın (1 Ekim Perşembe) karşı karşıya gelecek. Deplasmanda oynanacak bu maçı Galatasaray eğer kazanırsa tur atlayacak ve Avrupa Ligi'nde gruplara kalacak. Bu duruma sevinenler arasında kuşkusuz Dinamo Kievliler de olacak.

Kiev, Belhanda sayesinde kasasına girdi sağlayacak

Galatasaray'ın Avrupa Ligi'nde gruplara kalmasını isteyenler arasında Dinamo Kiev de yer alıyor. Zira, sarı-kırmızılıların tur atlaması Dinamo Kiev'e de ekonomik katkı yapacak.

Belhanda anlaşması sebebiyle 250 bin Euro Kiev'e gidecek

Gruplara kalması halinde 6 milyon Euro'yu kasasına koyacak Galatasaray ile Dinamo Kiev arasında Younes Belhanda transferinde yapılan anlaşma şartlarına göre; sarı-kırmızılılar Avrupa Ligi gruplarına katılmaya hak kazanırsa, Dinamo Kiev'e 250 bin Euro ödeme yapmak durumunda.

Belhanda Galatasaray'da kaç para kazanıyor?

Belhanda Galatasaray'da kaç para kazanıyor?

Bu sezon Galatasaray'da Süper Lig ve Avrupa Ligi maçları hesaba katıldığında toplam 5 maçta 2 gol atan Younes Belhanda, sarı-kırmızılılarda yıllık 3 milyon 350 bin Euro kazanıyor. Futbolcunun transferde adı Fransız ekibi Nice ile anılıyor.

En İyi Goller | Bundesliga (2019/20 - 01-25. Hafta)