Diyarbakır Vali Koşusu’nda zafer Sararhan’ın Oldu

İsa Kethüda
19.10.2022 - 17:38 | Son Güncellenme: 19.10.2022 - 17:39

Diyarbakır yarış sezonunda Arap atlarının katıldığı en önemli mücadele olan Vali Koşusu'nu Sararhan (Özgünhan - Gülbanu / Sarar) jokeyi İsa Akyavuz kazandı.

AJANSSPOR-HABER

Diyarbakır yarış sezonunda Arap atlarının katıldığı en önemli mücadele olan Vali Koşusu, 18 Ekim Salı günü Diyarbakır Hipodromu’nda gerçekleştirildi.

Yarışı İsa Akyavuz kazandı

Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen yarışa, 4+ yaşlı 16 safkan Arap atı katılım gösterdi. Berrin Doğan’ın sahibi olduğu, Sultansuyu Tarım İşletmeleri yetiştirmesi Sararhan (Özgünhan - Gülbanu / Sarar) jokeyi İsa Akyavuz ile kazanmayı başardı. Harun Değirmenci tarafından antrene edilen 5 yaşındaki al at, Ağrı Dağı (KV-7) ve Diyarbakır Jandarma (KV-8) Koşularının ardından üst üste üçüncü galibiyetini elde etti.

Tabelanın ikinci basamağına, dış kulvardan yaptığı ataklarla Yusuf Cengiz idaresindeki Hilvanlıoğlu (Şimşeğinoğlu - Gülderen / Sergen) yerleşirken, Kelemer (Onurkaan - Aksu / Hürbatur) Mahmut Ünlü’yle üçüncü, Özerdinç (Kara Yağız - Safican / Kuruşbey) Burak Bektaş’la dördüncü, Altınkaplı (Kaizbert - Sönmez Ateş / Emiroğlu) da Necmi Altın ile beşinci sırada yer aldı.

Sararhan için 1900 metre kum pistte müddet 2.21.37 olurken farklar 3 Boy - 1 Boy - 2,5 Boy - Boyun şeklinde oluştu.

Yarış sonrası gerçekleştirilen törende Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, kazanan atın sahibi adına Cehdi Advan’a kupasını takdim etti.

Törene İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Çınar Kaymakamı Muhammed Fatih Günlü, İl Jandarma Komutan Vekili J. Alb. Genç Osman Ünal, 16. Mekanize Tugay Komutanı Vekili Yb. Bayram Sakarya, Diyarbakır Ak Parti İl Başkanı Mehmet Şerif Aydın, Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar ve Diyarbakır Hipodrom Müdürü Yılmaz Çelik de katıldı.

Senin için hazırladığımız haberler