TFF 2. Lig ekibi Diyarbekirspor’da Yeni Sezon Çalışmaları Başlıyor

Orhan Gülek
16.03.2023 - 13:06 | Son Güncellenme: 16.03.2023 - 13:08

Deprem nedeniyle ligden çekilme kararı alan ve gelecek sezon yine 2. Lig'de mücadele etmesi kesinleşen Diyarbekirspor’da gözler yeni döneme çevrildi. İşte detaylar

AJANSSPOR - HABER

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremler nedeniyle bu sezon ligden çekilen ve gelecek sezon yine 2. Lig'de yer alacak olan Diyarbekirspor’da deprem gündemi nedeniyle yaşanan sessizlik son buluyor.

Diyarbekirspor’da tesisleşme sorununu giderilecek

Kulübün önceliği Seyrantepe’de Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesi yapılarak çalışmalarına başlanan spor tesisi. Tesisin yeni sezona kadar hazır olması bekleniyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun girişimleri sonucu Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su’nun talimatıyla Büyükşehir Belediyesi’nce hazırlanan proje, kulübün uzun yıllardır eksikliğini yaşadığı tesisleşme sorununu giderilecek.

Diyarbekirspor Başkanı Serkan Genç, tesisin kendileri için en öncelikli konu olduğunu belirterek, önümüzdeki günlerde bu konuda güzel gelişmeler olmasını beklediklerini söyledi.

"Geçmişten dersler çıkardık"

Tesisleşmenin yanı sıra idari anlamda da önemli çalışmalar olacağını belirten Genç, "Tesis olmadıktan sonra hiçbir şeyin anlamı olmaz. Bu anlamda yılların eksikliği var. Bu sorun inşallah şu an devam eden çalışmalarla giderilmektedir. Çalışmaları yakından takip ediyoruz. Çok yakın bir süreçte inşallah tamamlanmış olacak. İdari anlamda da planlarımız var. Bunları da hayata geçirmek istiyoruz. Diyarbekirspor olarak geçmişten dersler çıkardık. Yolumuza çok daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz" dedi.

Senin için hazırladığımız haberler