AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Djokovic’in tarih yazmasına aşı engeli!

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 20 Eki 2021 - 17:09 / Son Güncelleme : 20 Eki 2021 - 17:13

21. grand slam şampiyonluğunu kazanarak Roger Federer ve Rafael Nadal’ı geçmek isteyen Novak Djokovic, aşı olmazsa Avustralya Açık Tenis Turnuvası’na katılamayacak. İşte detaylar…

Djokovic’in tarih yazmasına aşı engeli!

AJANSSPOR-HABER

Teniste sezonun dört grand slam turnuvasından biri olan Avustralya Açık'ta, organizatörler aşı olmayan sporcuların mücadele edemeyeceğini açıkladı. Bu gelişmenin ardından gözler dünya klasmanının 1 numarası Novak Djokovic'e çevrildi.

Djokovic'in Avustralya belirsizliği

Sırp sporcunun korona virüs aşısı olup olmadığı bilnmiyor. Üstelik açıklamaları bu konudaki şüpheleri artırıyor. Ülkesinde Blic gazetesine konuşan Djokovic, ocak ayında başlayacak turnuvaya katılıp katılmayacağının henüz belli olmadığını söyledi.

'Aşı özel bir konu' diyerek yanıtlamadı

Dünyaca ünlü sporcu, aşı olup olmadığının sorulmasından rahatsızlık duyduğunu ve bunun özel bir konu olduğunu da vurguladı. Djokovic böylece teniste zirveyi paylaştığı en büyük rakipleri Roger Federer ve Rafael Nadal'ı geride bırakma fırsatını aşı zorunluluğu nedeniyle geri çevirebileceğinin sinyallerini verdi.

Melbourne'de 9 şampiyonluğu var

Avustralya Açık, Novak Djokovic'in kariyerinde ayrı bir öneme sahip. Sırp tens yıldızı, elde ettiği 20 grand slam şampiyonluğunun neredeyse yarısını (9) Melbourne kentinde yaşadı. Djokovic açıklamasında ayrıca, "İnsanların soru sorma ve birisini yargılama özgürlüklerini kullanma konusunda çok ileri gittiklerini" savunarak, kendisini eleştirenlere tepki gösterdi.

Korona virüse yajalandı

Novak Djokovic, salgının dünyayı etkisine aldığı ve ülkelerin sınırlarını kapatmak zorunda kaldığı dönemde düzenlediği tenis turnuvasıyla eleştirilerin hedefi olmuştu. Sırp raketin geçen yıl haziran ayında organize ettiği ve kardeşinin de direktörü olduğu Adria Turu'nda Djokovic ve eşinin yanı sıra turnuvaya katılan tenisçilerden Grigor Dimitrov, Borna Coric ve Viktor Troicki, koronavirüse yakalandıklarını açıklamıştı.