AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Rennes'te ilk maçına çıkan Doğan Alemdar beğenildi

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 08 Oca 2022 - 13:12 / Son Güncelleme : 08 Oca 2022 - 14:21

Fransa takımlarından Rennes'e transfer olan ve kupada Nancy'ye karşı ilk 11'de başlayan Doğan Alemdar, Lens maında da sahada olacak. Bruno Genesio ona güveniyor.

Bu sezon başında Kayserispor'dan Fransa'nın Rennes kulübüne 3,50 Milyon Euro bonserivis bedeli karşılığında gönderilen Doğan Alemdar, ilk kez 11'de yer aldığı Nancy maçının ardından yeniden sahaya çıkacak.

Fransa Kupası'nda Ligue 2 ekiplerinden Nancy ile mücadele eden Rennes, kalesini ilk defa Doğan'a emanet ederken, maç sonucu 1-1 bittti. Seri penaltı vuruşlarına giden maçı 4-3 Nancy kazanırken, Doğan Alemdar ve takımı, kupanın dışında kaldı.

"Performansını beğendim"

Genç kalecinin Nancy karşısında gösterdiği performansı beğenen Rennes, yarınki Lens karşılaşmasında kaleyi tekrar Doğan'a emanet edebilir. Rennes Teknik Direktörü Bruno Genesio, "Nancy karşısındaki performansını beğendim, her ne kadar az top gelmiş olsa da. Takım arkadaşlarına güven veriyor. Çıkışları ve pasları yerindeydi." ifadelerini kullandı.

"Lens maçında Doğan Alemdar oynayacak"

Teknik adam konuşmasının devamında Doğan hakkında görüşlerini dile getirmeye devam etti. "Lens maçında Doğan Alemdar oynayacak. İyi bir adaptasyon süreci geçirdi. Fransızca öğrenip, konuşmak için elinden geleni yapıyor. Florian Maurice’in kendisi hakkındaki görüşlerini haksız çıkarmıyor. İnanılmaz bir potansiyeli var, ben kendisini önceden tanımıyordum."

Lens - Rennes maçı ne zaman, nerede oynanacak?

Rennes, Ligue 1'in 20 haftasında Lens ile deplasmanda karşılaşacak. Maç, 8 Ocak 2022'de, saat 23.00'da oynanacak. Mücadele Lens'in Stade Bollaert-Delelis sahasında yapılacak.

Doğan Alemdar ilk maçında nasıl oynamıştı?

İlk maçına Nancy karşısında çıkan Doğan Alemdar, kalesine gelen 5 isabetli şutun 4'ünü kurtarmayı başardı. 19 yaşındaki genç kaleci, topu oyuna sokmada ise %90 başarı sergiledi. Doğan'ın ilk resmi maçı, genel olarak beğeni topladı.