AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Nuri Şahin: "Doğukan'ın futbolunu beğenmeyen, futboldan anlamıyordur"

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 02 Oca 2022 - 13:30 / Son Güncelleme : 02 Oca 2022 - 15:47

Antalyaspor Futbol Sorumlusu Nuri Şahin, Beşiktaş ile oynayacakları Süper Kupa Finali öncesinde konuştu. Genç hoca, transfer haberleri açıklama yaptı.

Beşiktaş ile Antalyaspor, 5 Ocak'da Süper Kupa Finali için karşı karşıya gelecek. Katar'da oynanması planlanan zorlu final öncesi, Antalyaspor Futbol Sorumlusu Nuri Şahin, açıklamalarda bulundu.

Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde basın mensupları ile bir araya genç çalıştırıcı, Süper Kupa Finali'nin yanı sıra, sezonun ilk yarısını değerlendirirken, takım içi havadan ve transfer haberlerinden de bahsetti. 

"1-2 puan daha alabilirdik"

Konuşmasına ilk yarının değerlendirmesini yaparak başlayan Şahin, "Gayet pozitif geçen bir 2.5 ay oldu. 1-2 puan daha fazla alabilirdik. 1-2 maç hariç sahada görmek istediklerimizi gördük. Oyuncuların performansları gayet iyi. Formsuz olanlar, yavaş yavaş form kazanmaya başladı. Yeni sitemde zorlananlar oldu. Bunlar gayet normal. İşin ciddiyetinde olan bir takıma sahibiz" dedi.

"Transfer yapmak için transfer yapmak istemiyorum"

Devre arasında kadrosuna takviyelerde bulunmak istediğini söyleyen teknik adam, "Transfer engeli var. Kalkarsa biz de takviye yapmak istiyoruz. Kulübü zora sokmayacak şekilde kalite takviyesi yapmak istiyoruz. Her kulübün istediği gibi bizim de takviye yapmak istediğimiz bölgeler var. Takıma ilk 11 ya da yedek olarak bakmıyorum. Transfer yapmak için transfer yapmak istemiyorum. Gelecek olan oyuncunun her şeyden önce iyi bir insan olması lazım. Bize bir şeyler katması lazım. Görüştüğümüz baktığımız, oyuncular var. Aramızdan ayrılacak olan olabilir" diye konuştu.

"Kasımpaşa maçı benim en çok üzüldüğüm maç oldu"

Yetenekli oyuncularının olduğunu belirten Nuri Şahin, "Bu oyuncularımızın spora katkısı daha fazla olması lazım. Kasımpaşa maçı benim en çok üzüldüğüm maç oldu. Bu maçı da alsaydık hedeflediğimiz bir noktaya ulaşacaktık. Ben takımda pozitif futbol görüyorum. Tabi ki de yeneceğiz, yenileceğiz. Benim için oyun önemli. Her maçta takımdan aynı performansı almak çok zor. Ben Sivas maçını hatırlıyorum. Bazı maçlarda yorgun düşüyorsun. Kasımpaşa maçında takımda zihinsel bir yorgunluk hissettim" ifadelerini kullandı.

"Ben her zaman niyete ve oyuna bakıyorum"

Hedeflerinin ikinci yarıda daha çok maç kazanmak olduğunu belirten genç teknik direktör, "Kazanan bir takım olmak istiyoruz. Ligde rahat konumda olmak istiyoruz. Süper ve Türkiye Kupası var. Ben her zaman niyete ve oyuna bakıyorum. Oyun iyi olduğu zaman puanlar gelecek. Oyunun üzerine biraz daha koymamız lazım. Transferler ile bunu hızlandırabiliriz. Konya maçında geriye yaslandığımızı düşünmüyorum. Hafta içerisinde çok çalışamamıştık. İdmanda çok fazla oyun çalışmadık. Bu bizi çok az geriye yaslandırdı. Son dakika golü yemeyeceksin. Bunu ben takımada söyledim. Acı çekerek bazı şeyleri öğreneceksin. Biz de bunu yaşıyoruz. Bunun üzerine de çalışıyoruz. Tüm hataları gidermemiz lazım. Acı çekerek öğreneceğiz. Kasımpaşa maçında takımdan çok kendime daha çok kızdım. Bahadır’ı daha erken alabilirdik" açıklamasında bulundu.

"Favori tabi ki de Beşiktaş"

Beşiktaş ile oynayacakları Süper Kupa Finali hakkında konuşan Nuri Şahin, favorinin Beşiktaş olduğunu belirtirken, "Oyuncular çok fazla dinlemedi. 3 gün izin verebildim. Bu bizim için dezavantaj olacak. Bir şans da olabilir. Çok güzel bir maç bizi bekliyor. Oyuncuların hepsi hazır. Tek maçta kupa kazanılacak olması motivasyon olarak yeterlidir. Tek maçlık bir şans. Kupayı almayı çok istiyoruz. Favori tabi ki de Beşiktaş, biz de hazırız. Camiamız rahat olsun. Biz elimizden geleni yapıyoruz. Taraftarımızın kupayı ne kadar çok istediğini biliyoruz. Genç yaşta ilk finalime çıkacağım. Camiamızın sevinci benim sevincimdir. Oyuncularım ile sahada yaşayacağımız sevinç beni mutlu eder. Ben sevince ortak olma adayıyım. Allah nasip eder de kupa gelirse çok güzel olur" diyerek sözlerini tamamladı.

"Doğukan'ın futbolunu beğenmeyen, futboldan çok anlayan bir insan değildir"

Yolların ayrılması için görüştükleri oyuncular olduğuna değinen Şahin, performansından memnun olmadıkları, süre alamayan genç oyuncuların gelişimi için oynamalarının gerektiğini söyledi.

Doğukan Sinik'in çok farklı bir yetenek olduğuna dikkati çeken Şahin, "Ona çok güveniyorum. O da güvenimizi bugüne kadar boşa çıkarmadı. Doğukan gibi yetenekli, performansı iyi olan oyuncuların skora katkısı daha fazla olması lazım. Doğukan'ın performansında düşüş görmedim, istikrarı yakaladığını düşünüyorum. Doğukan'ın futbolunu beğenmeyen, futboldan çok anlayan bir insan değildir açıkcası" dedi.