Donald Trump’ın Twitter hesabı hack'lendi! Şifresi ve anlamı...

Son dakika haberleri… Donald Trump’ın Twitter hesabı hacklendi. Peki Maga ne anlama geliyor? Hollandalı bir hacker, ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabına erişim sağladı. İşte Donald Trump’ın Twitter hesabı hack’lendi mi, şifresi ne ile ilgili tüm detaylar ve MAGA anlamı...
22 Ekim 2020 21:37- Son Güncelleme - 22 Ekim 2020 21:37
Google news abonelik
Donald Trump’ın Twitter hesabı hack'lendi! Şifresi ve anlamı...

ABD Başkanı Donald Trump'ın Twitter hesabı hacklendi ve şifresine erişim sağlandı. Peki Trump'ın Twitter şifresi ne, MAGA ne anlama gelir? İşte detaylar...

Hollandalı hacker, ABD Başkanı Trump'ın Twitter şifresini tahmin ederek çözdü

Hollandalı hacker Victor Gevers, Trump'ın Twitter hesabının şifresini 5'inci denemesinde doğru tahmin ederek hesaba erişim sağladı

Hollandalı hacker Victor Gevers, ABD Başkanı Donald Trump'ın Twitter hesabının şifresini 5'inci denemesinde doğru tahmin ederek hesaba eriştiğini gösteren ekran görüntüsünü paylaştı.

Hollanda'da yerel yayımlanan De Volkskrant'ta yer alan habere göre, ABD Başkanı Trump'ın 87 milyon takipçisi bulunan Twitter hesabının şifresi, Victor Gevers isimli bir hacker tarafından tahmin edilerek ele geçirildi.

TRUMP'IN ŞİFRESİ MAGA NE ANLAMA GELİR?

Gevers, De Volkskrant'a yaptığı açıklamada, "Amerika'yı yeniden harika yap" olarak bilinen "Make America great again" sloganın kısaltması "maga2020!"yi deneyerek Trump'ın hesabına eriştiğini belirtti.

Haberde, Victor Gevers'in, Donald Trump'ın hesabına erişmeye çalışırken 5'inci denemesinde şifreyi çözdüğü de belirtildi.

Hesapta iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğinin aktifleştirilmediği bilgisi de aktarıldı.

Gevers, "4'üncü denemeden sonra hesabın bloke olmasını bekliyordum ama herhangi bir ek bilgi sorulmadan 5'inci denememde şifreye ulaştım" ifadesini kullandı.

Trump'ın hesabına giriş yapıp ekran görüntüsü alan Victor Gevers, bunları aylık yayın yapan Vrij Nederland dergisiyle paylaştı.

Durumun anlaşılması üzerine Amerikan Gizli Servisi Gevers'e ulaşarak, Hollandalı hackerdan bilgi aldı.

Sonrasında ABD'li yetkililerin iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğini aktifleştirerek Donald Trump'ın Twitter hesabını daha güvenli hale getirdikleri belirtildi.

Habere göre, Trump'a hesabına nasıl eriştiğini anlatan bir e-posta da yollayan Victor Gevers, ABD Başkanı'na daha güvenli bir şifre kullanması tavsiyesinde bulundu.

Şirketlerin kendi sistemlerine sızması ve güvenliklerini test etmesi amacıyla anlaştıkları "Ahlaklı Hacker" olarak çalışan Gevers'in daha önce ele geçirdiği bilgiler arasında Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde yaşayan 2,7 milyon kişiye ait kimlik bilgilerinin de olduğu kaydedildi.