Donnarumma’nın takım arkadaşı ırkçılık yüzünden intihar etti

05.06.2021 - 18:09 | Son Güncellenme: 05.06.2021 - 18:12

İtalya'da Milan altyapısında Gianluigi Donnarumma ile birlikte oynayan Etiyopyalı Seid Visin, sürekli ırkçı tacize maruz kaldığı gerekçesiyle yaşamına son verdi.

Donnarumma’nın takım arkadaşı ırkçılık yüzünden intihar etti

AJANSSPOR-HABER

Avrupa’da hızla artan ırkçılık kabusu bu kez can aldı. Milan ve Benevento takımlarının gençlik akademilerinde top koşturan Etiyopya kökenli eski futbolcu Seid Visin, ırkçı tacizler nedeniyle yaşamına son verdi.

20 yaşında hayatına son verdi

İtalyan basınında çıkan haberlere göre, 20 yaşındaki Visin, ülkenin güneyindeki Nocera Inferiore'deki evinde dün ölü bulundu.

'İnsanlar şüpheci ve ön yargılı'

Visin'in sosyal medya hesaplarında bulunan mektupta şu ifadeleri kullandığı görüldü: "Nereye gidersem gideyim, insanların şüpheci, ön yargılı ve ağırlığını bir kaya parçası gibi üzerimde hissediyorum. Ben göçmen değilim. Herkesin beni sevdiğini hatırlayın. 

'Siyahi olmaktan utanır hale geldim' 

Bir iş buldum ama ayrılmak zorunda kaldım çünkü çoğu yaşlılar olmak üzere pek çok insan benim onlara hizmet etmemi istemedi. Pek çok (beyaz) İtalyan genç iş bulamadığı için beni suçladılar. Bu benim içimde bir şeyleri değiştirdi ve siyahi olmaktan utanır hale geldim." 

Donnarruma: Gerçek bir dosttu

7 yaşındayken ülkesinden İtalya'ya göç eden Visin'in ölümü ardından ünlü kaleci Gianluigi Donnarumma bir açıklama yaptı. İtalyan Milli Takımı’nın file bekçisi, “Seid ile Milano'ya gelir gelmez tanışmıştım. Akademide beraberdik. Aradan yıllar geçti ama onun o inanılmaz gülümsemesini, o yaşam sevincini unutmak istemiyorum. Gerçek bir dosttu ve benim gibi bir çocuktu" diye konuştu.

Senin için hazırladığımız haberler