AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Doukara'nın Antalyaspor tribününe neden çıktığı belli oldu

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 21 Mar 2022 - 23:31 / Son Güncelleme : 22 Mar 2022 - 00:17

Giresunsporlu Souleymane Doukara 4-1'lik Antalyaspor mağlubiyetinden sonra Antalyasporlu taraftarlarla kutlama yapmıştı. Ancak olayın sebebi farklı çıktı

AJANSSPOR HABER

Giresunspor’un deplasmanda Antalyaspor’a 4-1 yenildiği maçtan sonra Giresunsporlu futbolcu Souleymane Doukara'nın, kırmızı-beyazlı taraftarlara üçlü çektirmesi tepkiye yol açmıştı. Ancak olayın sebebinin bambaşka bir durum olduğu ortaya çıktı. 
 

Down Sendromlu bir taraftarın yanına gelmiş

Kerim Baştan ve Ali Emre Sarı'nın verdiği bilgiye göre olay şu şekilde gelişti. "Souleymane Doukara dünkü maçta kale arkasına gelmeden önce Isınırken kale arkasında oturan Down Sendromlu kardeşimi görmüş olup maçtan sonra geleceğim işareti yapıp maçtan sonrada bizim yanımıza Down Sendromlu kardeşimin yanına gelmiştir." denildi. Doukara sanıldığı gibi Antalyasporlu taraftarlarla galibiyeti kutlamadı. Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü sebebiyle Down Sendromlu bir taraftarın yanına geldi.

Giresunspor savunmasını istedi

"Deplasmanda oynadığımız Fraport TAV Antalyaspor maçı sonrasında Fraport TAV Antalyaspor taraftarları tarafından tribüne çağırılan ve rakip takım taraftarıyla galibiyet sevinci yaşayan profesyonel futbolcumuz Souleymane Doukara ilgili olarak yönetim kurulumuz futbolcunun savunmasını istemiştir. Savunmanın ardından yönetim kurulumuzun alacak olduğu karar kamuoyu ile tekrar paylaşılacaktır."