• Diğerleri

Dünya 3 numarasından alt sıralardaki tenisçilere tepki!

26 Nisan 2020 22:42- Son Güncelleme - 26 Nisan 2020 22:46

Erkeklerde dünya 3 numarası olan Avusturyalı Dominic Thiem, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle gelirleri düşen alt sıralardaki tenisçilere yardım etmeyeceğini açıkladı.

Ülkesinin Krone gazetesine konuşan 26 yaşındaki tenisçi, alt sıradaki tenisçilere yardım edeceğine, ihtiyacı olan insanlara yardım etmeyi tercih ettiğini bildirdi.

"Hiçbiri açlıktan ölmeyecek"

"Hiçbiri açlıktan ölmeyecek"

Novak Djokovic, geçtiğimiz günlerde alt sıralarda yer alan tenisçilerin turnuvaların iptal olmasıyla gelirlerinin durduğuna dikkat çekmiş, Roger Federer ve Rafael Nadal ile yardım fonu oluşturduğunu duyurmuştu. Ancak Dominic Thiem, yaptığı açıklamada bu fona yardımda bulunmayacağını söyledi. Thiem, "Dürüst olmak gerekirse, düşük sıradaki tenisçiler dahil hiçbir oyuncunun hayatta kalma savaşı verdiğini düşünmüyorum. Hiçbiri açlıktan ölmeyecek." ifadelerini kullandı.

Alt sıradaki tenisçilere yardım etmek için sebep göremediğini aktaran Thiem, "Gerçekten yardıma ihtiyacı olan insan veya organizasyonlara para vermeyi tercih ederim." açıklamalarında bulundu.

6. Hafta / RB Leipzig - Schalke 04: 1-3 (Özet)