Almanya'da Futbol Federasyonu'nda Oliver Bierhoff depremi

Feride Kara
06.12.2022 - 00:41 | Son Güncellenme: 06.12.2022 - 01:04

Katar'da düzenlenen Dünya Kupası'ndan elenmenin şokunu yaşayan Almanya Milli Takımlar ve DFB Akademisi Direktörü olarak görev yapan Oliver Bierhoff ile yolları ayırdı

Hüseyin Özkök – AJANSSPOR

Dört dünya şampiyonluğu bulunan Almanya, Katar'da düzenlenen Dünya Kupası'na grup aşamasında veda etmişti. 

Oliver Bierhoff ile yollar ayrıldı

Elenmenin şokunu yaşayan Almanya'da 18 yıldan bu yana DFB çatısı altında takım menajerliği ve 2018'den bu yana Milli Takımlar ve DFB Akademisi Direktörü olarak görev yapan Oliver Bierhoff ile karşılıklı anlaşarak yollar ayrıldı.

One Love tartışması

Almanya’nın elenmesiyle ilgili tartışmalar sürerken ARD sunucusu Esther Sedlaczek Oliver Bierfhoff'a ‘One Love’ kol bandıyla ilgili tartışmanın takımın dikkatini dağıtıp dağıtmadığını sormuştu. 

İlgini Çekebilir
İspanya kaybediyor, Almanya eleniyor!
Habere Git

Her oyuncu aynı fikirde değildi

Bierhoff "Gerçek şu ki, bilgilerimize göre, Japonya'ya karşı maç öncesi yapılan protesto ile ilgili her oyuncu aynı fikirde değildi. Bu da kampta anlaşmazlığa yol açtı" dedi. 

Spor analizinde rolü yok

Sunucunun başka bir sorusu ise, "Sahada üç maç oynadıktan sonra kol bandının bir rol oynadığına gerçekten inanıyor musunuz?" oldu. Bierhoff’un yanıtı ise;  "Spor analizinde bunun hiçbir rolü yok” oldu.

Averajla veda etti

Dünya Kupası E Grubu son maçında Kosta Rika'yı 4-2 mağlup eden Almanya puanını 4'e yükseltse de aynı puana sahip İspanya&nın averajla gerisinde 3. sırada kalarak turnuvaya veda etmişti. 

Brezilya'yı takip ediyor

Dünya Kupası’nı 1954, 1974, 1990 ve 2014’te olmak üzere 4 kez kazanan Almanya, İtalya ile en fazla Dünya Kupası kazanan ülkeler sıralamasında 5 kupası bulunan Brezilya’nın ardından 2. sırada yer alıyor.

Almanya erken vedalar yaşadı

Son yıllarda turnuvalarda başarı yakalayamayan Almanya 2016 Avrupa Şampiyonası'nda yarı finalde Fransa'ya 2-0 kaybederek elenmiş 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda ise son 16 turunda İngiltere'ye 2-0 mağlup olarak hayal kırıklığı yaşamıştı. 

Joachim Löw'ün ayrılmasında etkili oldu

2018 Dünya Kupası'na grup sonuncu olarak veda eden Almanya'da teknik direktör Joachim Löw takımdan gönderilmiş bu kararda Oliver Bierhoff etkili bir rol oynamıştı. Almanya'nın yeni teknik direktörü olmayı bekleyen isimlerden biri şu an Türkiye'yi çalıştıran Stefan Kuntz geliyordu. Ancak Bierhoff onu tercih etmedi.
 


 
 

Kuntz Türkiye'ye geldi

Almanya'nın başına Hans Flick gelirken U21 Alman Milli Takımı'ndaki başarısıyla A Milli Takımı hak ettiğine inanan Kuntz, yaşadığı hayal kırıklığının ardından Türkiye'ye geldi.
 
 
 
 

Senin için hazırladığımız haberler