Dünya Kupası'nda Türkiye'den bir tek onlar olacak! Katar'a gittiler

28.09.2022 - 09:28 | Son Güncellenme: 28.09.2022 - 09:31

Dünya Kupası'na ne A Milli Takım ne de hakem Cüneyt Çakır katılmayı başardı. Türkiye'yi Katar'da temsil edecek polislerin ilk kafilesi Doha'ya gitti.

AJANSSPOR HABER

Katar, 2022 FIFA Dünya Kupası'na ev sahipliği yapacak. 2022 Dünya Kupası, 20 Kasım'da yapılacak Katar-Ekvador maçıyla başlayacak. Katar, Orta Doğu'da Dünya Kupası'na ev sahipliği yapan ilk Arap ülkesi olacak. A Milli Takım play-off'ta Portekiz'e elendiğinden hakem Cüneyt Çakır ise düdük astığından Katar'daki Dünya Kupası'nda olmayacak.

Emniyet personeli Türkiye'yi temsil edecek 

Dünya Kupası'nda Türkiye'yi polisler temsil edecek. Türkiye'nin görevlendirdiği 3 binden fazla emniyet personeli, Katar'ın ev sahipliğinde 21 Kasım-18 Aralık tarihlerinde düzenlenecek 2022 FIFA Dünya Kupası sırasında stadyum ve otellerdeki güvenlik operasyonlarına destek olacak.

İlgini Çekebilir
Dünya Kupası’nın en büyüğü: Lusail stadyumu açıldı
Habere Git

Katar'a gittiler

Türkiye ile Katar arasındaki güvenlik iş birliği kapsamında 2022 FIFA Dünya Kupası organizasyonunda Katar Polis Gücü'nde görev alacak personelin ilk bölümü başkent Doha'ya ulaştı.

Havalimanında karşıladılar

Türkiye'nin Doha Büyükelçiliğinin Twitter hesabından yapılan açıklamada,  Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Daire Başkanı ve Türk Polis Görev Gücü Katar Genel Koordinatörü Cüneyt Ünal başkanlığındaki koordinasyon ekibinin havalimanında Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Mustafa Göksu ve Büyükelçilik yetkililerince karşılandığı belirtildi.

İlgini Çekebilir
Katar'daki 2022 Dünya Kupası'nın tanıtımı için Ankara'da etkinlik düzenlendi
Habere Git

Atları ve köpekleriye görev yapacaklar

Açıklamada, "Spor güvenliği alanında uzman önemli sayıda Çevik Kuvvet personelimizin, görev atları ve köpekleriyle birlikte, görev alacağı FIFA Dünya Kupası 2022'ye ev sahipliği yapacak dost ve kardeş Katar'a her alanda desteğimiz sürecek" denildi.

İçişleri Bakanı bir araya gelmişti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 23 Eylül'de, 2022 Dünya Kupası'nda Katar Polis Gücü'nde görev alacak danışman ve koordinasyon personeliyle bakanlıkta bir araya gelmişti.

Senin için hazırladığımız haberler