"Omuz Omuza" Kampanyasına Destek! Spor Kanallarından Ortak Yayın

Akın Ungan
01.03.2023 - 17:11 | Son Güncellenme: 01.03.2023 - 17:30

Feci depremin ardından futbol dünyası "Omuz Omuza" kampanyası başlattı. Acun Ilıcalı'nın sunacağı bağış programını tüm spor kanalları ortak yayınlayacak.

AJANSSPOR HABER

6 Şubat günü Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremler toplam 11 ilde ciddi yıkım yarattı. Çok sayıda can kaybının yaşandığı feci afetin ardından bölgeye yardım kampanyaları düzenlendi. Futbol dünyası da bu yardım kampanyalarının ön saflarında yer aldı.

"Omuz Omuza" kampanyası düzenlendi

Ülkemizi sarsan büyük deprem felaketleri sonrası; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve beIN Medya Grubu ana paydaşlığında bir kampanya düzenlendi. "Omuz Omuza" adıyla düzenlenen yardım kampanyasına dünyaca ünlü isimler de destek oldu.

Acun Ilıcalı sunacak, tüm spor kanalları ortak yayınlayacak

Omuz Omuza kampanyası 1 Mart Çarşamba günü, saat 20.00'de S Sport, A Spor, beIN Sports, Spor Smart, Sports TV, Tivibu Spor, TRT Spor ve TV8'in ortak canlı yayınıyla başlayacak. Acun Ilıcalı'nın sunacağı yardım programında depremzedeler için bağış toplanacak.

İlgini Çekebilir
TBF, Hatay'da 100 konteynerlik basketbol köyü kuracak
Habere Git

15 Haziran'a kadar sürecek

Startına 1 Mart Çarşamba günü verilecek olan Omuz Omuza kampanyası 15 Haziran Perşembe gününe kadar devam edecek.

Dünyaca ünlü isimlerden destek

Tüm spor kanallarının ortak yayınlayacağı yardım kampanyasına dünyaca ünlü isimler de destek olacak. Kulüp başkanları, milli futbolcular, teknik direktörler ve spor basını ile sanat camiasının önemli isimleri dayanışma gecesinde yer alırken, Pep Guardiola, Jurgen Klopp, Arsene Wenger, Kaka ve Guti gibi efsaneler de katkıda bulunacak.

Kasapoğlu: "Spor dayanışmanın da önemli sembollerinden biri"

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Futbolun ülke tarihimizde çok önemli bir yeri var. Akıllarımıza kazınan, kalplerimizde yer etmiş, milletimizi gururlandırmış birçok başarının yaşandığı bir branş futbol. 'Yüzyılın Felaketi' süresince gördük ki spor; dayanışmanın da önemli sembollerinden biri" dedi.

İlgini Çekebilir
Rıza Çalımbay depremzede çocuklarla buluştu
Habere Git

"Futbol dünyamızın zor günlerde bir araya geliyor olması çok anlamlı"

Kasaoğlu, "Güzel anılar biriktirmemize vesile olmuş, bizi tüm dünyada onurla temsil etmiş futbol dünyamızın bu zor günlerde bir araya geliyor olması çok anlamlı. Bir tarafında rekabet olan futbolun, ihtiyaç duyulduğu zaman camia fark etmeden birleşiyor ve tek amaç uğrunda ele ele veriyor olması milletimizin ve bu toprakların asil duruşunun da bir ispatı" ifadelerini kullandı.

"1 Mart'ta tek yürek oluyor, yaralarımızı birlikte sarıyoruz"

Kasapoğlu son olarak, "Bizim sevincimiz de, acımız da bir. Bu vesileyle "Omuz Omuza" dayanışma ve yardımlaşma kampanyasına destek veren tüm paydaşlara teşekkür ediyorum. Sadece iyi günde değil, zor günde de bir olduğumuzu gösteren Türk milletinin her bir ferdine saygılarımı sunuyorum. 1 Mart'ta tek yürek oluyor, yaralarımızı birlikte sarıyoruz" açıklamasını yaptı.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
İzlemeden Geçmeyin
Senin için hazırladığımız haberler